PİZZA DİLİMLİ İNCİ SÜSLÜ LİF

Üçgen parçalı incili lif modeli

Pizza dilimi şeklinde lif modelini öğrenerek sizde yapabilirsiniz. Anlatımlı lif örneği sayesinde çeyizlik lif modelleri sayınızı da artırmış olacaksınız. İnci ile de süslenen bu güzel çalışmayı siz de dilerseniz incili veya incisiz yapabilirsiniz.PİZZA DİLİMLİ İNCİ SÜSLÜ LİF

Emelce örgüler kanalında yer alan bu güzel çalışmayı 3 boyutlu lif modeli olarak tarif etmişler. Kabarık durması ve görüntüsü sebebiyle önerdiğim bir çalışma. Kızlarınıza veya oğlunuza çeyizlik olarak yapıp saklayabileceğiniz bir model.

Parça parça yapıp birleştirebilirsiniz. Anlatımlı lif modelini dilerseniz örtü veya süs amaçlı da yapıp kullanabilirsiniz. Evde süs amaçlı bu tür güzel örgüleri de daha önce paylaşmıştık. Onları da incelemenizi tavsiye ederim.

Anlatımlı çalışmayı tığ işi kısa sürede yapabilirsiniz. Renk olarak 3-4 renk iplik kullanılıyor. Tığ işi anlatımlı lif modelini kolayca yapabileceğinizi söylemek isterim.

Dilerseniz inci kullanmayabilirsiniz. Çünkü bunu banyoda ovunma bezi olarak kullanacaksanız inciler dökülebilir veya kopabilir. Zarar olabilir. Ama süs amaçlı yapacaksanız mutlaka incileri yerleştirin derim.

Anlatımlı örgü lif modeli çalışmasını kendinizce geliştirebilirsiniz. Çiçek kısımlarını yarım kanat değil tam kanat yapabilirsiniz.

Zorlanacak bir tarafı fazla yok hanımlar. Ben kendime yaptım. Yeğenlerime de yapacağım. Emel hanımın bu güzel örgü çalışmasını beğendiyseniz yorum yaparsanız seviniriz.

Şimdilik daha değişik lif örneklerinin çalışmalarını araştırmaktayım. Yeni modeller bulunca yine sizlere paylaşacağım. İyi örgülü günler hanımlar.

 

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCshFdKti4WxYB-xjbfq3CeA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu