PLASTİK EKMEK KASASINDAN ÇOCUKLARA SALINCAK

Çocuklara evde veya köyde yada yazlıkta oynayabilecekleri harika salıncakları kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Bunun için resimlerde gördüğünüz gibi birtakım malzemelerin olması yeterli olacaktır.

Genelde kalın urgan ipten salıncak yapmasını hepimiz biliriz. Nasıl yapıldığını da hemen hemen herkes bilir ve her gördüğümüz ağaca hemen bir salıncak yapmak isteriz. Özellikle de piknik alanlarına gittiğimizde hem çocuklar hem büyükler salıncak yapıp sallanmayı severler.

Bu proje ise plastik ekmek kasasını dönüştürme ve salıncak yapmakla ilgili olup, beğeneceğinizi hatta işinize yarayacağını düşünüyorum. Tahta kasadan salıncak yapmak veya plastik kasadan salıncak nasıl yapılır diyorsanız? alttaki resimleri inceleyin.

Plastik kasadan salıncak

Salıncak yapımında öncelikle elinizde plastik kasa, urgan ip, keskin bıçak, salıncağı asacağınız uygun yer olmalıdır. Malzemelerden sonra ilk olarak resimlerdeki gibi ilgili kısımlardan bıçakla keseceksiniz.

Daha sonra ilgili yerleri çocukların veya oturan kişinin bir tarafını kesmemesi için çakmakla da eritebilirsiniz. Yada bıçakla keskinliğini alabilirsiniz. Daha sonra içine isterseniz minder koyup, urgan iple de bağladıktan sonra salıncağı isterseniz eve de kurabilirsiniz.

Benim önerim eviniz bahçeli ise mutlaka bahçeye bir ağaca veya ipi bağlayacağınız bir yere bu güzel çalışmayı yapın. Hatta plastik kasayı boyayın ve çocuklara gördüklerinde eğlenebilecekleri güzel bir yer hazırlamış olun.

Plastik kasa değerlendirme çalışmasını beğendiyseniz, ilerleyen günlerde daha güzel çocuklar için geri dönüşüm veya oyuncak yapımıyla ilgili çalışmaları da sitemizde yayınlamayı düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin iyi eğlenceler.

kaynak : https://playtivities.com

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu