POLAR KUMAŞTAN NASIL OYUNCAK YAPILIR

Değişik görünümü ile nette dolaşırken rastladığım şirin bir çalışmayı önünüze getirmek istedim. Polar kumaşından yapılıyor ve yapan kişi gerçekten emek harcamış ve bizlere sunmuş. Yapılışı hakkında detaylar fazla yok.

Ancak nasıl yapıldığı konusunda paylaşan hanım efendi Deryalı günler programında gördüğünü ve esinlendiğini belirtmiş. Bizde sağolsun kendisinin paylaşımından yararlanmak istedik.

Polar kumaşıyla oyuncak yapımı

Polar kumaşından veya polar elbise varsa onu kullanarak yapacağınız sevimli bir oyuncak. Kolayca yapabileceğinizi tahmin ediyorum. Resimli örneklerdeki gibi sizde aynısını yapabilir veya farklı renk kullanabilirsiniz.

Gözleri için düğme, bıyık kısmı için iplik kullanabilirsiniz. Saç isterseniz siyah iplik kullanabilir ve polar oyuncak çalışmasını daha da genişletebilirsiniz. 1*1 ebatında polar kullanacaksınız.

Top halinde kumaşlar var. Parçalara bölerek aynı çalışmayı kısa sürede yapabilirsiniz. İçini pamuk veya yün ile şişirebilir ve kenarlarından dikeceksiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışma da ip, tığ, 2 tane düğme kullanılmış.

polar-kumasindan-oyuncak

polar-kumasindan-oyuncak

Sizde kısa sürede çocuklarınıza bu sevimli oyuncağı hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde oyuncak süs çalışmalarını seviyorsanız da, dekoratif oyuncak olarak da yapıp kullanabilirsiniz.

polar-kumasindan-oyuncak

Renk konusunda dilerseniz turuncu yerine daha değişik renkler tercih edebilirsiniz. Benim hoşuma genelde pembe veya eflatun renkleri gider. Bu tür renkleri de tercih ederek polar kumaşıyla oyuncağı kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Kişiye özel oyuncak olarak yapabilir veya süs amaçlı yapıp kullanabilirsiniz.

Bu tür oyuncak çalışmalarını buldukça daha çok paylaşacağım. Hem seviyorum hem de nasıl yapıldıkları her zaman ilgimi çekiyor. Şeklini veya boyutunu kendinize göre hazırlayabilirsiniz. Umarım örnek resimlerden nasıl yapıldığını anlarsınız. Kolay gelsin hanımlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. POLAR KUMAŞTAN NASIL OYUNCAK YAPILIR için yorumda bulun

    POLAR KUMAŞTAN NASIL OYUNCAK YAPILIR için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak POLAR KUMAŞTAN NASIL OYUNCAK YAPILIR için ilk yorumu yapabilirsin.