POLAR KUMAŞTAN NASIL OYUNCAK YAPILIR

Değişik görünümü ile nette dolaşırken rastladığım şirin bir çalışmayı önünüze getirmek istedim. Polar kumaşından yapılıyor ve yapan kişi gerçekten emek harcamış ve bizlere sunmuş. Yapılışı hakkında detaylar fazla yok.

Ancak nasıl yapıldığı konusunda paylaşan hanım efendi Deryalı günler programında gördüğünü ve esinlendiğini belirtmiş. Bizde sağolsun kendisinin paylaşımından yararlanmak istedik.

Polar kumaşıyla oyuncak yapımı

Polar kumaşından veya polar elbise varsa onu kullanarak yapacağınız sevimli bir oyuncak. Kolayca yapabileceğinizi tahmin ediyorum. Resimli örneklerdeki gibi sizde aynısını yapabilir veya farklı renk kullanabilirsiniz.

Gözleri için düğme, bıyık kısmı için iplik kullanabilirsiniz. Saç isterseniz siyah iplik kullanabilir ve polar oyuncak çalışmasını daha da genişletebilirsiniz. 1*1 ebatında polar kullanacaksınız.

Top halinde kumaşlar var. Parçalara bölerek aynı çalışmayı kısa sürede yapabilirsiniz. İçini pamuk veya yün ile şişirebilir ve kenarlarından dikeceksiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışma da ip, tığ, 2 tane düğme kullanılmış.

polar-kumasindan-oyuncak
polar-kumasindan-oyuncak

Sizde kısa sürede çocuklarınıza bu sevimli oyuncağı hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde oyuncak süs çalışmalarını seviyorsanız da, dekoratif oyuncak olarak da yapıp kullanabilirsiniz.

polar-kumasindan-oyuncak

Renk konusunda dilerseniz turuncu yerine daha değişik renkler tercih edebilirsiniz. Benim hoşuma genelde pembe veya eflatun renkleri gider. Bu tür renkleri de tercih ederek polar kumaşıyla oyuncağı kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Kişiye özel oyuncak olarak yapabilir veya süs amaçlı yapıp kullanabilirsiniz.

Bu tür oyuncak çalışmalarını buldukça daha çok paylaşacağım. Hem seviyorum hem de nasıl yapıldıkları her zaman ilgimi çekiyor. Şeklini veya boyutunu kendinize göre hazırlayabilirsiniz. Umarım örnek resimlerden nasıl yapıldığını anlarsınız. Kolay gelsin hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu