PONPONLU BAYAN BERE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ ile işlenen bayan bere modeli

Bere modellerinde çeşitlilik oldukça fazla. Her yaşa ve her zevke hitap eden bere çeşitlerini sizlere sunmaya devam ediyorum. Bugün sizlere yine yapımı hem basit olan hem de görüntüsü ile dikkat çeken güzel bir bayan bere modeli göstermek istiyorum.PONPONLU BAYAN BERE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bayan bere modeline ilk baktığınız zaman berenin tığ ile işlenmiş olduğunu fark etmiyorsunuz. Çünkü bere üzerinde kullanılan model çok farklı durmuş ve şiş ile işlenmiş görüntüsü veriyor.

İlk başta modelin nasıl yapıldığını anlamıyorsunuz ama videoyu izleyince basit bir model olduğunu görebilirsiniz. Bere yapımında dikkat edilmesi gereken detay berede yapılan modelin sayılarına dikkat etmek ve nerede modeli koymanız gerektiğini öğrenmek olacak.

Bere yapılırken ilk önce tığ ile lastik kısmı yapılmış. Daha sonra berenin üzerine model eklenmiş. Daha sonra ise yine düz bir şekilde ilerlenmiş ve bere tamamlanmış. En sonunda tepede birleştirilen berenin üzerine birde ponpon yerleştirilmiş. Bu şekilde bere çok şık olmuş.

Bu bayan bere modeli bayanlar için çok ideal bir model. Yapımı da basit olduğu için birkaç gün içerisinde güzel bir bere modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun yanında bu bere modelini kız çocukları için de yapabilirsiniz.

Bere modelini kim için yapacaksanız buna göre ilk başta ona göre zincir çekip bu şekilde ölçüyü belirlemelisiniz. Daha sonra burada gösterilen videoyu izleyip kısa sürede bereyi yapabilirsiniz.

kaynak:https://yarnandhooks.com/index.php/2017/11/04/crochet-cable-stitch-pom-pom-hat/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu