RENKLİ EL İŞİ KAĞIDINDAN DEV ÇİÇEK YAPALIM HANIMLAR?

Kağıttan büyük çiçek yapmak

Süs çiçek veya kağıttan süs çiçekler yapmayı benim gibi sizde seviyorsanız? önerdiğim bu güzel çalışmayı gelin birlikte yapalım. Öğrendikten sonra keyif alarak yapacağımız bu çalışmayı evin bir köşesine süs amaçlı kullanabilirsiniz.

Dekoratif süslemelerde işimizi görecek bir bilgi. Kolay ve öğrendikten sonra daha değişik renklerde kendinize özel dev çiçek süs çalışmaları yapmak isteyeceksiniz. Benim şimdi aklımda dev ayçiçek süsü yapma fikri var.

Renkli fon kağıdından çiçek

Bu çalışmada gördüğünüz gibi bize mor veya ela renk el işi kağıdı gerekiyor. Bu kağıtları kırtasiyeden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Renkli fon kağıdı olarak da adı geçiyor. Kolayca temin edip yapmaya başlayabilirsiniz.

Önce yaprak kısımlarını kesip kıvırdıktan sonra yapıştırarak sabit tutmamız gerekiyor. Yaprakların hepsini tamamladıktan sonra da kağıttan gül süs çalışmasını birleştirmeye sıra geliyor. İnanın yaparken eğleneceksiniz.

el isi kagit cicek yapimi

Ben tam ortası için boncuklu süs çalışması düşündüm. En içten dışa doğru kağıt boyutları küçükten büyüğe şeklinde olacak. Yani keserken hepsini aynı boyut kesmeyin. 7-8 adet kestikten sonra, kestiğiniz o adetten 1/2 eksik olarak bir boy küçüğünü keseceksiniz.

Keserken yanlış yapsanız bile yedek varsa hemen yenisini yapabilirsiniz. Yada kesilenleri en alta iliştirebilirsiniz arkadaşlar. Yapımı güzel ve keyifli olan çalışmayı dekoratif süs amaçlı kullanabilirsiniz.

Yada düğün salonlarına bu tür siparişler alarak yapabilir ve para da kazanabilirsiniz. Bence güzel bir proje ve dev çiçek süs çalışmalarında işimizi epey bir göreceğini düşünüyorum. Kolay gelsin arkadaşlar.

kaynak : https://www.mamasgonecrafty.stfi.re/2016/05/diy-giant-backdrop-paper-flowers-printable-paper-flower-templates.html?sf=bpjnkkn

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu