RENKLİ EL İŞİ KAĞIDIYLA GÜL YAPIMI

El işi kağıdından çiçek

Bizim zamanımızda okulda iş teknik eğitimi adında bir ders vardı. Şimdi çocuklara farklı bir isimle bu dersi veriyorlar sanıyorum. El işi kağıdından çiçek yapmak veya patates baskı çalışmaları yapardık. Ama bizim zamanımızda ki çalışmalar çok amatörceydi.RENKLİ EL İŞİ KAĞIDIYLA GÜL YAPIMI

Artık bu güzel çalışmaları çocuklarımız yapıyor. Gurur duyuyoruz. Çünkü hem akıllıca yapıyorlar ve hemde benzetiyorlar. Her zaman diyorum zamane çocukları daha şanslı ve daha zeki oluyorlar.

Bu güzel günde çalışmamız yine kağıttan çiçek yapımıyla alakalı olup, beğeneceğinizi umduğum güzel bir proje. Bunu evde süs amaçlı kullanabilirsiniz. Boş duran vazoları doldurabilir veya birisine süs hediye olarak da yapabilirsiniz.

Yapılışı zor değil. Sadece yeşil renk kağıt, pembe veya kırmızı yada her ikisinden de kağıt lazım. Renkli el işi kağıdını kırtasiyede kolayca bulabilirsiniz. Makas zaten her evde var. Yapıştırıcıyı da ayarladığınız zaman işleme koyulabilirsiniz.

Önce gül için yaprakları yapmanız gerekiyor. Bir yandan da yeşil renkle yaprak kısımlarını yapabilirsiniz. Çubuk için ben pipet veya benzeri tel kullanıyorum. Üstünü kaplamak şartıyla.

Sizde bu şekilde tel kullanabilir ve daha güzel bükebileceğiniz telle harika yapay çiçek çalışmaları yapabilirsiniz. Yapraklarını oluşturduğunuz gülü iç içe yapıştıracaksınız. En son da dışarıya doğru kıvırmanız ve öyle donmasını sağlamanız gerekiyor.

Aslında çalışma hem kolay hem de eğlenceli arkadaşlar. Severek ve keyif alarak yapacaksınız. Kolay gelsin.

DIY Flower paper
RENKLİ EL İŞİ KAĞIDIYLA GÜL YAPIMI

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu