RENKLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli havlu kenarı danteli yapımı

Dantel modeli için bugün sizlere iki farklı renk tonun bir arada kullanıldığı çok şık bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. RENKLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarlarını süslemek için yapabileceğiniz değişik dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Dantel modellerini yapıp kullanmayı seviyorsanız veya dantel işleri yapıp satıyorsanız mutlaka sizlere gösterdiğim örneklere göz atmalısınız. Sizlere her zaman yeni ve farklı modeller bulmaya çalışıyorum. Detaylı yapım aşamaları içeren videolar sayesinde de modelleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada üst kısımda mavi rengin iki farklı tonu kullanılmış. Bu şekilde açıklı koyulu renkler ile modeli yapabileceğiniz gibi elinizde hazır bir havlu varsa bu havlunun rengine uygun olarak iki farklı rengi de bir arada kullanabilirsiniz.

Birde taban kısmı yapmak için beyaz ve yeşil renkte ipler kullanılmış. Birde bu modelin ortasındaki yuvarlakların yapımı için minik oya halkaları kullanılmış. Elinizde halka yoksa zincir ile de bu orta kısımları yapabilirsiniz. Ama halka ile çok daha güzel ve düzgün duruyor. Burada kullanılan iplerin markası Altınbaşak oya ipleridir.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için önce beyaz ip ile taban danteli yapılmış. Burada küçük kare kutular yapılmış. Bu şekilde havlu kenarında gelecek şekilde 50 cm kenar danteli yapılmış. Daha sonra ise halka üzerine küçük yuvarlak motifler yapılmış. Hazırlanan bu motifler birleştirilip bir çiçek motifi oluşturulmuş.

Dantel modeli bu şekilde aşama aşama ilerliyor. Modelin yapımı çok basit. Önemli olan tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@Elisiemekister

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu