RENKLİ KOLAY SÜVETER MODELİ

Renkli kolay süveter modeli için bugün sizlere kalın örgü ipleri ile yapılmış oldukça basit bir örgü işi göstereceğim. Şiş örgüsü ile basit ama şık bir çocuk süveter modeli yapmak istiyorsanız mutlaka bu örneğe göz atmalısınız.

Çocuklar için yapılan örgü işlerinde en çok yapılanlardan birisi süveter modelleri oluyor. Özellikle son yıllarda süveterlerin moda olması ile birlikte bu örgü işini hem çocuklarda hem de büyüklerde görebiliyoruz. Aslında burada çocuklar için bir süveter modeli, yapılmış olsa da siz burada video içerisinde belirtilen detaylara dikkat ederek daha büyük hatta kendiniz için bile bir süveter modeli yapabilirsiniz.

RENKLİ KOLAY SÜVETER MODELİ

Şiş örgüsü süveter modeli yapımı için burada üç renk kullanılmış. İsterseniz tek renk kullanıp da yapabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri bu şekilde süveter yapımı için değerlendirebilirsiniz. Süveter modelinde burada sıcak tutması için kalın ipler kullanılmış. Ayrıca kalın ipler ile daha kolay ve kısa sürede örülebilir.

Süveter çalışmasında ön kısımda bir küçük cep çalışması yapılmış. Ama dilerseniz bu cebi yapmayabilirsiniz ya da değişik motifler yaparak da süveter üzerine ekleyebilirsiniz. Tercih size kalmış. Süveteri istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

RENKLİ KOLAY SÜVETER MODELİ

Renkli kolay süveter modeli 2-3 yaş için oldukça uygun büyüklükte yapılmış. Modelin yapımı açıklanırken büyüklüğün nasıl değiştirileceğinden bahsedilmiş. Detayları takip ederseniz istediğiniz büyüklük için bu süveter modelini yapabilirsiniz.

Süveter modeli yapımı için burada Etrofil markasından Megastar serisinden kalın bir ip kullanılmış. Kalın ipiniz yoksa elinizde bulunan ince ipleri iki kat veya üç kat yaparak da kullanabilirsiniz. süveterin lastik kısımlarında farklı renklerde ipler kullanılmış sizlerde bu şekilde farklı renklerde ipler kullanabilirsiniz.

Renkli kolay süveter modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@ELIFPIRENVISEbebegimorgulerim

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın