RENKLİ PONPON MİNDER NASIL YAPILIR

İçindekiler

Kendin yap çalışmalarından olan ve beğendiğim bir çalışma ile yine beraberiz. Ponpon paspas veya ponpon minder olarak yapılabilecek bir çalışma ve yapımı gayet basit. Öğrendikten sonra sizde bilgisayar başında sürekli zaman geçiriyorsanız, yapmak isteyeceksiniz.

Hasır ponponları kullanarak çok güzel minder veya paspasların yanı sıra örtü türü değişik çalışmalar da yapabilirsiniz. Kırtasiyelerde satılan hazır ponponlardan alıp, altta gösterilen şekilde aşamaları yapıp, tamamlayabiliyorsunuz.

Ponpon minder yapımı

Malzeme olarak renkli ponponlar, sıcak silikon ve alt kısmı için keçe lazım olacak. Malzemeleri temin ettikten sonra da yapımına geçebilirsiniz. İlk olarak keçeyi ne kadar uzunlukta bir paspas veya minder yapacaksanız ölçüp hazırlayacaksınız.

Daha sonra kenar kısımlarını merkeze yönelik ponponları istediğiniz şekilde rengi ne olursa olsun sıcak silikonla tek tek yapıştırmaya başlayacaksınız. Bu aşamada farklı renklerle kombinasyon kurup, cıvıl cıvıl gözükmesini sağlayabilirsiniz.

renkli-ponpon-minder-nasil-yapilir
renkli-ponpon-minder-nasil-yapilir

İlk sırayı bitirdikten sonra diğer sıraları yapacaksınız. Bu şekilde yaparak gittiğinizde en son merkeze yani tam orta kısmına gelmiş olacaksınız. Bir süre silikonun kurumasını yani donmasını bekledikten sonra çalışma sonucu ürettiğiniz minderi kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bu bir örnek olup, daha değişik çalışmalar da yapabilirsiniz. Ben bu çalışmayı çocuklarınızla birlikte yapmanızı ve hatta onların yanında yaparak, onların da el becerilerini geliştirmeye yönelik düşünmelerini sağlamanızı isterim.

Bu tür kendin yap projelerini ilerleyen zamanlarda daha çok ele alacağım. Hem yapımı kolay hem de hemen yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Satın ponpon almak yerine çatala yün ip dolayıp, iyice sıktıktan sonra bağlayabilir ve uçlarını keserek de ponpon elde edebilirsiniz.

Kendiniz yün ipten ponpon yapıp, minderin ponpon kısımlarını bu şekilde de yapabilirsiniz. Uğraşamam diyenler için hazır kırtasiyelerde satıldığını da söylemek isterim. Kolay gelsin güzel günlerde kullanın.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu