RENKLİ ŞAMPUAN KUTUSUNDAN KALEMLİK

Şampuan kutularını kalemlik yapalım

Evinizde biriken ve boş yere atacağınız şampuan kutularının renkli olanlarını seçin bir kenara ayırın hanımlar. Onları çocukların seveceği çok güzel kalemliklere dönüştüreceğiz.RENKLİ ŞAMPUAN KUTUSUNDAN KALEMLİK

Yapımı zor olmayan kalemlik kutusunu kesip daha sonra güzel şekiller vererek sevimli kalemlik kutusu yaparak çocukları mutlu edebiliriz. Şampuan şişesinden kalemlik yapımı hem de zor değil.

Yaparken dikkat edilecek kısımlar kesici alet kullanırken çocuklara dikkat edelim lütfen. Öncelikle bu güzel çalışma için bize ne gerekiyor bir bakalım ;

  • Renkli şampuan kutusu.
  • Maket bıçağı ve makas.
  • Yapıştırıcı.
  • Beyaz kağıt.
  • Kalem.
  • Boya.

Malzemeleri derledikten sonra iki adet şampuan kutusu kullanın derim. Çünkü birini kesip parçaları ortaya çıkaracağız. Yada tek bir tanesi ile de yapabilirsiniz. Kollarını maket bıçağı ile kesip kaldırarak da yapıştırmaya gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Ancak iki tane kutu kullanırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum hanımlar. Benim sevdiğim ve önerdiğim güzel çalışmalardan birisidir. Seveceğiniz çalışmayı çocuklarınız ise bayılarak kullanacaklar. Şampuan kutusundan kalemlik nasıl yapılır diyenler resmi iyi incelesin derim.

sampuan-kutusuyla-kalemlik

Şampuan kutusundan kalemlik nasıl olur demeyin. Çünkü oluyor. Bitince çocuklarınızın çalışma masasına monte edin veya duvara yapıştırın derim. Hem güzel görüntüsü olacak.

Hem de ders çalışmalarına etki edecek güzel bir arkadaşa sahip olmuş olacaklar. Bu tür güzel değerlendirme çalışmalarını her zaman sevmişimdir.

Hem yapımı kolay hem de eğlenceli olup, oyuncak amaçlı da yapıp kullanabilirsiniz. Hatta sarkaç süs olarak bile çocuk odasında kullanılabilir. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.giddyupcycled.com/get-organized-2014-20-genius-upcycled-storage-ideas/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu