RENKLİ TIĞ İŞİ MODELİ

Çok renkli tığ işi modeli

Bugün sizler için harika bir renkli tığ işi modeli buldum. Bu modeli nerede kullanabilirim derseniz battaniye yapabilirsiniz, atkı yapabilirsiniz veya şal yapabilirsiniz. Yapımı hem çok basit hem de renkli ipler ile yapılınca çok hoş duruyor.

renkli tıg isi2

Renkli tığ işi modelinin yapılışı için öncelikle atkı yapacaksanız atkı için veya battaniye yapacaksanız battaniye için belirli sayıda zincir çekin. Bu zincirin üzerine tığın ucuna bir tane baş alıp zincir arasından geçirip yalancı sık iğne dediğimiz işi yapın. Bunun üzerine ise görselde olduğu gibi trabzanlar yapacaksınız. Bu trabzanları yaptığınız sık iğnenin arka kısmında kalan ipinin üzerine yapacaksınız. Görselde ok işareti ile gösterilmiş olan yere. 3 erli gruplar halinde ikili trabzanlar yapıp sırayı tamamlayacaksınız.

renkli tıg isi3

Renkli tığ işi için bu sırada 4. sırada ikinci renk ipe geçip yapılan trabzanların ortasındakinin arasından geçip 4 tane baş alarak yani tığ başında sekiz tane ip olacak şekilde bir dolgu yapacaksınız. Bu şekilde sıra sonuna kadar geliyorsunuz.

renkli tıg isi4

Yapılan örgünün burada tersinden gösterilmiş. Buradan buraya kadar yapılanların nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sırada beyaz renk ip ile aradaki boşluklara üç tane ikili trabzanlar yapılıyor.

renkli tıg isi5

Renkli tığ işi için beyaz renkle trabzan yapıldıktan sonra pembe ile dolgu, tekrar üzerine beyaz ile trabzan ve üzerine fıstık yeşili ile tekrar dolgu yapılarak sıralar tamamlanıyor.

renkli tıg isi6

Model bu şekilde oluyor. Bundan sonra ise yeşil renk ip ile trabzan yapılıyor. Bir üst sırada yeşil renk ip ile bir baş alınarak sık iğne yapılıyor. Bunun üzerine ise yine beyaz ile sık iğne yapılıyor.

renkli tıg isi7

Buradan sonra ise beyaz ip ile aralarda üç er tane sık iğne atlanarak bu şekilde direkler yapılıyor. Bu direkler ile atkının renkli grupları birbirinden ayrılıyor. Aşağıdaki resme dikkatli bakarsanız diğer sırada pembe, toz pembe, beyaz ve fıstık yeşili kullanılarak model oluşturulmuş. Renkli tığ işi modelini yapmak için sadece görsellere biraz dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde istediğiniz kadar işleyerek atkınızı veya battaniyenizi tamamlayabilirsiniz. İsterseniz battaniyenin altına uygun bir renkte kumaş geçirerek daha güzel durmasını sağlayabilirsiniz.

renkli tıg isi8

kaynak: https://mypicot.com/1030.html

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu