ROBADAN BEBEK ELBİSESİ YAPIMI

Kız bebekler için robadan elbise modeli yapımı

Kız bebekler için yapılmış kullanılan ipi ve rengi ile oldukça şık görünen bir elbise modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Robadan bebek elbisesi şiş örgüsü ile yapılan oldukça kolay bir model. Bu elbisenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekleri için hazırlık yapan veya güzel bir örgü işi hediyelik modeli arayanlar kız bebekler için yapılmış olan bu örneğe göz atabilirler. Toz pembe renginde yapılan bu elbise modeli robadan başlanıp beden kısmında bonibon örgüsü kullanılarak devam edilmiş. Elbisenin etek kısmı ise düz örülmüş sadece etek ucuna bir sıra bonibon modeli eklenmiş. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu elbise modelini yapabilir.

Örgü kız bebek elbisesi yapımı için Nako markasından Paris serisinden toz pembe bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara ile roba kısmına başlanmış. Siz bu ipi kullanabileceğiniz gibi elinizde olan bir bebe yününü de kullanabilirsiniz.

Elbise modeli robadan başlanarak yapılmış ve 0-9 ay için oldukça ideal. Tabi siz videodaki anlatımdan detayları öğrenip daha büyük bir elbise modeli de yapabilirsiniz. Işıl Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel detaylı bir anlatım yapmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu elbise modelini yapabilirsiniz.

Robadan bebek elbisesi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu