ROBALI BEBEK ELBİSESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Robadan başlamalı bebek elbisesi yapımı

Kız bebekleri için hazırlık yapan annelere bugün çok güzel bir örgü elbise modeli yapımı göstermek istiyorum. Ben bu elbise modelini çok beğendim ve sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu elbise modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Kız bebek örgü elbise modeli yapımı için yakadan başlanmış. Tek parça halinde yapılan bu elbise modeli 4 numaralı misinalı şiş ile örülmüş. Orta kalınlıkta bir bebek yünü kullanılmış. Burada yapılan elbise modeli 3,5- 4 yaş için uygun bir model. Siz dilerseniz daha büyük ve daha küçük elbise modelleri yapabilirsiniz.

Robadan başlamalı bebek elbisesi için yaka kısmında çok güzel bir roba modeli oluşturulmuş. Dilimli olarak oluşan bu yaka modeli çok şık duruyor. Roba dışında kol kısımlarında da fırfır modeli yapılmış. Burası da elbiseye ayrı bir hava katmış.

Misinalı şiş ile elbise yapıldığı için kol kısımlarının altında herhangi bir dikme işlemi yapılmamış ve model tek parça halinde ilerlemiş. Kol kesimleri de yapıldıktan sonra biraz düz örgü örülmüş. Bundan sonra ise yine etek kısmında farklı bir model kullanılmış. Burada kullanılan model örgü çim modeli olarak adlandırılmakta.

Elbisenin etek kısmında oluşturulan bu model ile elbise çok şık bir görünüm kazanmış. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu elbise modeli gerçekten çok şık ve kullanışlı bir model. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz kısa sürede elbiseyi yapabilirsiniz.

Robalı bebek elbisesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ROBALI BEBEK ELBİSESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ROBALI BEBEK ELBİSESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ROBALI BEBEK ELBİSESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.