ROBALI BEBEK ELBİSESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Robadan başlamalı bebek elbisesi yapımı

Kız bebekleri için hazırlık yapan annelere bugün çok güzel bir örgü elbise modeli yapımı göstermek istiyorum. Ben bu elbise modelini çok beğendim ve sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu elbise modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Kız bebek örgü elbise modeli yapımı için yakadan başlanmış. Tek parça halinde yapılan bu elbise modeli 4 numaralı misinalı şiş ile örülmüş. Orta kalınlıkta bir bebek yünü kullanılmış. Burada yapılan elbise modeli 3,5- 4 yaş için uygun bir model. Siz dilerseniz daha büyük ve daha küçük elbise modelleri yapabilirsiniz.

robali bebek elbisesi yapimi

Robadan başlamalı bebek elbisesi için yaka kısmında çok güzel bir roba modeli oluşturulmuş. Dilimli olarak oluşan bu yaka modeli çok şık duruyor. Roba dışında kol kısımlarında da fırfır modeli yapılmış. Burası da elbiseye ayrı bir hava katmış.

robali bebek elbisesi yapimi1

Misinalı şiş ile elbise yapıldığı için kol kısımlarının altında herhangi bir dikme işlemi yapılmamış ve model tek parça halinde ilerlemiş. Kol kesimleri de yapıldıktan sonra biraz düz örgü örülmüş. Bundan sonra ise yine etek kısmında farklı bir model kullanılmış. Burada kullanılan model örgü çim modeli olarak adlandırılmakta.

robali bebek elbisesi yapimi2

Elbisenin etek kısmında oluşturulan bu model ile elbise çok şık bir görünüm kazanmış. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu elbise modeli gerçekten çok şık ve kullanışlı bir model. Videodaki anlatıma dikkat ederseniz kısa sürede elbiseyi yapabilirsiniz.

Robalı bebek elbisesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu