SAKALLI İP KULLANARAK KLOZET TAKIMI YAPSAK

Sakallı ip ile çok güzel şeyler yapılıyor. Farkındasınızdır ve gördüğünüzde sizde benim gibi hemen sakallı iple yapılan ürünlere yöneliyorsanız, bu çalışmayı çok seveceksiniz. Öncelikle bu güzel çalışmayı kolayca yapabilir ve evinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.SAKALLI İP KULLANARAK KLOZET TAKIMI YAPSAK

Sakallı iple yapılan çalışma da malzeme olarak 1 kilo 250 gr. olacak şekilde sakallı ipe ihtiyacınız olacak. 2 adet yeşil bebe yünü de yine işinizi görecektir. Bu iki malzemeyi örgüye başlayınca birlikte öreceksiniz.

İlk olarak 7 numara şişle orta paspas için 80 ilmek atarak işleme başlıyorsunuz. Ardından düz örgü yapıp, örmeye devam edeceksiniz. Daha sonra da istediğiniz boya geldiğinde ilmekleri kapatıp, orta paspası bitireceksiniz.

Sakallı iple paspas yapımı

Klozet takımı için paspası 50 ilmekle başlayarak yapacaksınız. Daha sonra düz örgü yapıp, devam ettikten sonra yaklaşık olarak 1 karıştan 4 parmak kadar fazla daha örüp, örgünün yan kısımlarından 15 ilmek daha örüp, daha sonra da 20 ilmeği keseceksiniz.

Kapattıktan sonra, diğer 14 ilmeği düz örüp, devam edeceksiniz. İlgili kısımda 1 karış kadar örüp, sonra da ilmekleri kapatacaksınız. Bu kısım bu şekilde bitmiş oluyor. Diğer taraf ise yine ipin kalan 15 ilmeği ile ilk ilmeğe bağlayarak düz örgü örmeye devam edeceksiniz. Sonra 1 karış örüp daha sonra da kapatacaksınız.

sakalli-ipten-klozet-takimi
sakalli ipten klozet takimi

Klozet kapağı için ise 30 ilmekle başlayıp, daha sonra her sıra başında yine 1 ilmek örüp, sonra da ipi şişe 1 kez doladıktan sonra sıra sonuna kadar bu şekilde devam edeceksiniz. Bu işlemi sıra başlarında yapacaksınız. Yukarı doğru ve belli bir genişliğe ulaşana kadar arttırmaları bırakıp, örgüye devam edeceksiniz.

Kapağın boyuna gelince de ilmekleri kesip kapatacaksınız. Çiçek süsleme aşamasında ise ayrı ayrı parçalar halinde örüp örgü üstüne dikeceksiniz. Süsleme olayında kendinize göre eklemeler veya düzeltmeler de yapabilirsiniz.

Umarım bu güzel çalışmayı beğenir ve yaparsınız. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana… iyi akşamlar.

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın