SARI TOHUM ÖRGÜ ATKI MODELİ

Atkı modelleri denilince her zaman akla el emeği göz nuru örgü atkı örnekleri gelir. Herkesin de ilk deneyimlerinden olan örgü işlerinde atkının yeri bir başkadır. Hatta örgü atkı bere takımı, eldiven veya şal gibi çalışmalarla başlamış hanımlar iyi bilirler.SARI TOHUM ÖRGÜ ATKI MODELİ

Altta resimli anlatım şeklinde aşamaları gösterilen sarı tohum atkı örneğinin yapılışına yer verdim. Örgüyle kolayca yapacağınız atkı modelini çocuklarınıza kendinize veya kışın kullanacak kişilere yapabilirsiniz.

Eşinize dostunuza kolayca yapabileceğiniz ve zor olmayan aşamalardan oluşan örgü atkı yapılışını değişik renkler kullanarak da yapabilirsiniz. Pıtırcık kareli atkı modeli olarak da isimlendirebileceğimiz örgünün detayları altta galeri şeklinde olan resimlerde yer alıyor. Büyüterek inceleyip, adımları öğrenebilirsiniz.

Tığ işi sarı çiçek atkı örneği

Örgü atkı kullanmayı tercih ediyorsanız ve örgü atkı olmadan asla diyenlerdenseniz bu örneği mutlaka öneriyorum. Ben ilk fırsatta yapımına başlayacağım ve tarifini kendimce yine sizlere sunacağım.

sari-tohum-orgu-atki-modeli
sari-tohum-orgu-atki-modeli

Malzemeler gördüğünüz gibi sarı ip ve tığ olup, hemen işleme koyulabilirsiniz. Örgü atkı yapılışına ilişkin benzer yazıları veya paylaşımları da hemen bu yazımızın altında bulabilirsiniz. Onları da incelemenizi öneriyorum. Yardımcı olması amacıyla videolu olanları da mutlaka izlemeden atkı örmeye başlamayın.

sari-tohum-orgu-atki-modeli2

sari-tohum-orgu-atki-modeli3

Galeri şeklinde sıraladığım çalışmalar aşama aşama olup, ilk başlangıçtan son kareye kadar örgü atkının şekillendiğini görebilirsiniz. Açıklama pek yapamadım ama yine de resimlerden yararlanıp, yapanlar olacaktır. Şimdilik görüşmek dileğiyle…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu