SARMAL YAPRAKLI FISTIK OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Sarmal yapraklı fıstık oyası nasıl yapılır?

Sarmal yapraklı fıstık oyası modeli bugün sizler için detaylı anlatımı ile göstereceğimiz oya modellerinden birisi. Farklı bir oya modeli arayan bayanlar mutlaka bu videomuz göz atsın.SARMAL YAPRAKLI FISTIK OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Sarmal yapraklı fıstık oyası modeli yapımı biraz emek isteyen bir model diyebiliriz. Ama tamamlandığında ortaya harika bir tasarım çıkıyor.

 

Bu oya modeli içi öncelikle pembe motifleri yapmanız gerek. Daha sonra bu motifleri yeşil ip ile yazma kenarına birleştirecekseniz.

Pembe motifler için oya işlemede kullanılan küçük halkaların bir büyüğü kullanılmış. İlk önce çiçek motifi yapılıyor. Daha sonra yapılan bu çiçeklerdeki yapraklar arkasına köprüler yapılıyor. Bu şekilde motif tamamlandıktan sonra ise yaprak kısmı yapılıyor.

Sarmal yapraklı fıstık modeli için pembe çiçekler yapıldıktan sonra yeşil oya ipi ile yapraklar yapılıyor. Bu yapraklar yapılan çiçek motifin arka kısmındaki köprülere yapılıyor ve yapraklar tamamlanıyor. Bu işlemde bittikten sonra yapılan çiçekler yazma kenarına ekleniyor.

Öncelikle yazmanın kenarına pimpiriklerin yapılması gerek. Daha sonra bu pimpiriklerde belirlenen aralıklara bu çiçek motifleri eklenecek. Çiçek motifleri eklendikten sonra ise diğer yapraklar yapılarak modelin bir çiçeği tamamlanmış olacak.

Sarmal yapraklı fıstık modelinin detaylı yapım aşamaları için aşağıda yer alan videoyu izleyerek örneğin yapımını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bu sarmal yapraklı fıstık modelini isterseniz havlu kenarlarında da kullanabilirsiniz. Örnek büyük olduğu için havlu kenarlarına da uygun olacaktır. Farklı renklerde yapacağınız çiçek motifler ile oldukça güzel yazma kenarları yapabilirsiniz.

kaynak: https://orgudantelmoda.com/sarmal-yaprakli-fistik-oyasi-modeli-yapimi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu