ŞEKERPARE BEBEK HIRKASI YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Şekerpare bebek hırkası

Bebekler için bugün çok güzel bir hırka modeli buldum. Şekerpare bebek hırkası yeni doğacak olan bebekler için yapabileceğiniz çok şık bir model.ŞEKERPARE BEBEK HIRKASI YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Şekerpare bebek hırkası kız bebekler için yapabileceğiniz güzel bir hırka modeli. Tığ ile yapılan bu bebek hırkası 0-1 yaş bebekler için yapılmış. Siz buradaki modeli daha büyük bebekler ve çocuklar için yapmak istiyorsanız eğer o zaman daha büyük bir ölçü ile yapabilirsiniz.

 

Şekerpare bebek hırkası için sizlere videolu bir anlatım buldum. Bu şekilde hırkaının yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bu hırka yapımı için 2,5 numara tığ kullanılmış. Ören bayan ip ile yapılmış bu modelde renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Kız çocukları için yapılan bu hırka için beyaz ve pembe tonlarında bir ip kullanılmış. İp kalınlığı ise oldukça ince tercih edilmiş. Buda hırkanın daha küçük olmasını sağlamış.

Şekerpare bebek hırkası yapımı için yakadan başlanmaktadır. Yakadan başlanan bu hırka için 75 tane zincir çekilmiş. Siz daha büyük bir hırka yapacaksanız eğer daha fazla zincir çekebilirsiniz. Ayrıca burada gösterilen yakadan başlama tekniğini kullanarak yaka kısmını yapabilir ve model olarak yeleğin diğer kısımlarında farklı modeller yapabilirsiniz.

Dikdörtgen yaka kısmı oluşturmak için 12 trabzan yapılıyor iki zincir çekilip bir boşluk bırakılarak 12’li bir trabzan daha yapılıyor. Arka kısım için ise 24’lü trabzan grubu yapılıyor. Diğer kısımda kollar için ise yine 12′ li trabzanlar yapılıyor. Buradan sonra yine tekrarlayan sıralarda artışlar yapılarak yaka kısmı tamamlanıyor ve model kısmına geçiş yapılıyor.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=eUtp42G9Mso

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu