SEKİZGEN BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI

Çok renkli sekizgen battaniye motifi

Bugün sizlere çok güzel bir sekizgen battaniye motifi göstermek istiyorum. Rengarenk ipler ile yapılan bu motif ile çok güzel battaniyeler yapabilirsiniz. Ben bu sekizgen battaniye motifini çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

battaniye motifi2

Sekizgen battaniye motifi oldukça basit bir tığ işi tekniği ile yapılıyor. Yuvarlak bir şekilde başlayan model son sıralarda yapılan trabzanlar ile sekizgen bir motif haline getirilmiş.

Sekizgen battaniye motifi için farklı renklerde yapılmış modeller buldum. Sizlere bu şekilde farklı renklerde yapılmış bu modelleri göstermek istiyorum. Bu sayede modelin değişik renk ipler ile nasıl durduğunu görün ve sizde kendi zevkinize göre farklı renkte ipler kullanın.

battaniye motifi4

Sekizgen battaniye motifi büyük bir motif oluyor. Bu motifleri birleştirerek bir battaniye, koltuk örtüsü, yatak örtüsü yapabilmeniz mümkün.

Burada gösterdiğim farklı battaniye modellerinde sekizgen motifler birleştirilirken aralarda küçük kare motifler kullanılmış. Bu motifler ise yine basit bir tığ işi olan trabzanlar ile yapılmış. Görselleri incelediğinizde kolaylıkla bu modeli de çıkartabilirsiniz.

battaniye motifi3

Sekizgen battaniye motifi bu şekilde renkli ipler ile yapıldığı zaman bence çok hoş olacak. İsterseniz iki-üç renk ipte kullanabilirsiniz. Ya da burada olduğu gibi renk geçişleri olan iplerden de faydalanabilirsiniz.

Sekizgen battaniye motifi gerçekten şık hoş bir model. Bu model ile yapacağınız battaniyeleri farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu