SELANİK ÖRGÜSÜYLE ŞIK BEBEK HIRKASI YAPALIM

Selanik örgüsüyle yapılmış şahane bir bebek hırkasıyla yine birlikteyiz hanımlar. Öğrendiğim çok güzel bir modelin yine anlatımlı viedosunu da sizlere sunmak istiyorum. Mevsim geçişlerinde bebeklerinizi üşütmemek için kullanacağınız şahane bir hırka modeli olduğunu da ifade etmeliyim.

Selanik bebek hırkasının yapılışıyla ilgili az da olsa bilgilendirici tarif vereceğim. Yine altta videoyu da izleyerek öğrenebileceksiniz. 1 yaş için uygun yapılacak hırkanın anlatımı videoda yer alıyor. Ancak tarif edeceğim bilgiler doğrultusunda 2-3 yaş grubu için de yapabileceksiniz.

Selanik bebek hırka modeli

Mevsim geçişlerine çok dikkat edin. Bebekleri soğuktan koruyun ve bu hırkayı öğrenerek yapın derim. İlk olarak 85 ilmekle başlayacaksınız. Bele kadar 7 numaralı şişle selanik örgüsünü yapacaksınız.

selanik-bebek-hirka-modeli

selanik-bebek-hirka-modeli

Daha sonra 5 numaralı şişle lastik örgüye devam edeceksiniz. Kol altı için 3-2 kesip, yakaya gelince de 4-3-1 keserek 2 sıra daha öreceksiniz. Omuz tarafından da kapatacaksınız.

selanik-bebek-hirka-modeli

Selanik örgüsü yaparak oluşturacağınız yelekte 7 numara şiş, 5 numara şiş kullanmanız yeterli oluyor. Yapılışı hakkında daha detaylı bilgi için hemen alttaki selanik hırka yapılış videosunu izlemenizi öneriyorum.

Yeni örgüye başlayanların dahi kolayca öğrenip yapacağı bir modeldir. Yapmayan bayan kalmadı diyebilirim. Sizde bilmiyorsanız öğrenin ve hemen bir boşlukta yapıverin. Özellikle de kız çocuğunuz varsa ona yapmayı düşünmelisiniz.

Erkek bebek için mavi renk tercih ederek daha güzel bir selanik örgüsünden hırka da yapabilirsiniz. Basit hırka modelleriyle tekrar görüşmek dileğiyle hanımlar kendinize iyi bakın.

Selanik bebek hırka modeli yapılışı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SELANİK ÖRGÜSÜYLE ŞIK BEBEK HIRKASI YAPALIM için yorumda bulun

    SELANİK ÖRGÜSÜYLE ŞIK BEBEK HIRKASI YAPALIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SELANİK ÖRGÜSÜYLE ŞIK BEBEK HIRKASI YAPALIM için ilk yorumu yapabilirsin.