SELANİK ÖRGÜSÜYLE ŞIK BEBEK HIRKASI YAPALIM

Selanik örgüsüyle yapılmış şahane bir bebek hırkasıyla yine birlikteyiz hanımlar. Öğrendiğim çok güzel bir modelin yine anlatımlı viedosunu da sizlere sunmak istiyorum. Mevsim geçişlerinde bebeklerinizi üşütmemek için kullanacağınız şahane bir hırka modeli olduğunu da ifade etmeliyim.SELANİK ÖRGÜSÜYLE ŞIK BEBEK HIRKASI YAPALIM

Selanik bebek hırkasının yapılışıyla ilgili az da olsa bilgilendirici tarif vereceğim. Yine altta videoyu da izleyerek öğrenebileceksiniz. 1 yaş için uygun yapılacak hırkanın anlatımı videoda yer alıyor. Ancak tarif edeceğim bilgiler doğrultusunda 2-3 yaş grubu için de yapabileceksiniz.

Selanik bebek hırka modeli

Mevsim geçişlerine çok dikkat edin. Bebekleri soğuktan koruyun ve bu hırkayı öğrenerek yapın derim. İlk olarak 85 ilmekle başlayacaksınız. Bele kadar 7 numaralı şişle selanik örgüsünü yapacaksınız.

selanik-bebek-hirka-modeli
selanik-bebek-hirka-modeli

Daha sonra 5 numaralı şişle lastik örgüye devam edeceksiniz. Kol altı için 3-2 kesip, yakaya gelince de 4-3-1 keserek 2 sıra daha öreceksiniz. Omuz tarafından da kapatacaksınız.

selanik-bebek-hirka-modeli

Selanik örgüsü yaparak oluşturacağınız yelekte 7 numara şiş, 5 numara şiş kullanmanız yeterli oluyor. Yapılışı hakkında daha detaylı bilgi için hemen alttaki selanik hırka yapılış videosunu izlemenizi öneriyorum.

Yeni örgüye başlayanların dahi kolayca öğrenip yapacağı bir modeldir. Yapmayan bayan kalmadı diyebilirim. Sizde bilmiyorsanız öğrenin ve hemen bir boşlukta yapıverin. Özellikle de kız çocuğunuz varsa ona yapmayı düşünmelisiniz.

Erkek bebek için mavi renk tercih ederek daha güzel bir selanik örgüsünden hırka da yapabilirsiniz. Basit hırka modelleriyle tekrar görüşmek dileğiyle hanımlar kendinize iyi bakın.

Selanik bebek hırka modeli yapılışı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu