SEPET LİF MODELİ YAPIMI

İçindekiler

Sepet lif yapımı

Sizlere güzel, çok renkli ve gösterişli bir lif modeli göstermek istiyorum. Yaz ayları yaklaşırken düğün yapacak birçok kişide çeyizleri için hazırlık yapma telaşına girdi. Sizlere bu şekilde farklı el işlerini göstererek çeyiz hazırlıklarınız için alternatifler sunmaya devam ediyorum.

Sepet lif modeli yapımı oldukça basit olan çok şık bir model. Çeşitli renklerde ipler ile işleyerek çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Burada lif yapımı için pembe, beyaz ve yeşil lif ipi kullanılmış.

Sepet lif modeli sanki sepet içerisine eklenmiş çiçekler gibi duruyor. Buda modeli çok şık göstermiş. Lif yapımı için beyaz ip kullanılarak önce zemin yani sepet kısmı yapılmış.

Lif yapılırken öncelikle beyaz ip ile 5 tane fıstık yapılmış. İlk sırada yapılan bu fıstıkların üzerine yıldız tekniği uygulanarak yine fıstıklar yapılıp model ilerlemiş. Burada her sırada artırmaların yapılması gerek. Bu sayede lif büyüyerek sepet görünümü oluşturuluyor.

Lifin sepet kısmı yapıldıktan sonra çiçekleri yapılmış. Çiçekler ayrı ayrı yapılarak yapılan lifin üzerine ekleniyor. Yine video içerisinde çiçeğin ve yaprakların yapım aşamaları verilmiş.

Sepet lif modeli yapımı için oluşturulan çiçekler pofuduk ve çok şık duruyor. Bu lif modeli dışında farklı liflerin süslenmesi için bu pofuduk çiçekleri ve yaprakları kullanabilirsiniz.

Sepet lif modeli yapım aşamaları videoda çok detaylı bir şekilde verilmiş. Lif yapmaya yeni başlayanlar videoyu takip ederek kolayca yapımını öğrenebilirler.

Sepet lif modeli yapım aşamaları için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu