SERÇE KONDU TARLASI ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Tığ işinde tek mil örgüyle yapılan yelek modeli, tek mil bebek battaniyesi yapımı ve örgü tek mil koltuk yada yatak örtüleri yapımında kullanabileceğiniz bir örgü örneği ile karşınızdayım. Serçe kondu tarlası örgü modeli yapımına ilişkin altta resimler mevcut. Yine anlatımlı bir yabancı video da var. İzleyerek gördüklerim doğrultusunda size tarif etmeye çalışacağım.SERÇE KONDU TARLASI ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Bu paylaşım serçe izi örgü örneğine de çok benziyor. Serçe tarlası örgü örneği olarak da adını duyacağınız bu güzel örgünün yapımıyla ilgili Türkçe anlatım maalesef yok. Resimler var ancak tarif edilmemiş. Bitmiş halini koymuşlar. Videolu anlatımı izleyerek örneği çıkarabileceğinizden eminim.

Serçe tarlası örgüsü çiçekli tığ örneğini de andırıyor. Örgü yelek yapımında tercih edeceğinizi düşündüğüm çalışmanın benzerlerini de sitemizde paylaşmıştık. Tığla yapılan çocuk yelek örnekleri veya Tunus işi yelek örneği olarak da bu örgüdeki desenleri kullanabilirsiniz.

serce-kondu-tarlasi-orgu-anlatimi
serce-kondu-tarlasi-orgu-anlatimi

Çizelge de örnek çıkarılmış. Ancak yabancı olduğu için biraz kafanız karışabilir. Örgü yelek yapımında kullanacağınızı düşündüğüm bu güzel örgüyü anne yelekleri yapmak için de tercih edebileceğiniz aklıma geliyor. Yelek yapımında şiş işi örgü yelek modeli bakımından da uygun olan Çanakkale örneği gibi bu güzel örgüyü de değerlendirebileceğinizden eminim.

serce-kondu-tarlasi-orgu-modeli
serce-kondu-tarlasi-orgu-modeli

Değişik renkte ipler kullanarak da yapacağınız serçe tarlası örgüsünü kendinize göre seçtiğiniz renklerle de yapabilirsiniz. Örneğini çıkarttıktan sonra yelek, hırka, bere veya örtü türü çalışmalarınızda değerlendirebileceğinizi düşünüyorum.

serce-kondu-tarlasi-orgu-ornegi

serce-kondu-tarlasi-orgu-semasi

Serçe tarlası örgü modeli yapılışı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu