SEVİMLİ ÖRGÜ BEBEK BERESİ YAPIYORUZ

Kolay örgü bebek bere tarifi

Kolayca öğrenip yapabileceğiniz güzel bir örgü bebek beresinin tarifinden merhaba hanımlar. Daha önce de güzel bere takımları yapmayı öğrenmiştik. Bu da yine değişik ve sıralı desenleri olan harika bir bebek beresi.

Bebeğinizin kafasında çok şık duracak ve kuyruklu örgü bebek beresini görenler şaşıracak. Örülüşü oldukça kolay olan çalışmayı tarif etmeye çalışacağım. Karşılaştığım güzel bir çalışma ve hemen öğrenip yapabilirsiniz.

Bebeğinize çok yakışacak olan bu bebek bere takımını sizde öğrendikten sonra hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bu güzel çalışma için düz örgü bilmeniz gerekiyor. 60 ilmek başlanarak yapılan bir çalışma.

Yeni Örgü Bebek Bere Örneği Ve Yapılışı

Bebek beresinin yapımına başladığınızda öncelikle 60 ilmek atarak başlayacaksınız. Daha sonra düz örgü örmeniz gerekiyor. Beyaz iple 12 sıra öreceksiniz. Daha sonra ise diğer renk hangisini tercih ettiyseniz o ipe geçeceksiniz.

6 sıra örüp, daha sonra yine beyaz ipe geçmeniz gerekiyor. Hemen sonrasında da bu şekilde 6 sıra olacak şekilde 6 sıra devam etmeniz gerekiyor. Çizgilerin oluştuğunu göreceksiniz. 2 beyazdan sonra yanlardan ise 1’er ilmek kesmeniz gerekiyor.

Hem sağ hem de soldan 1’er ilmek kesecek şekilde devam edeceksiniz. Ama kesmeden bazen örün ki hemen üçgen bir hal almamasını sağlayın. 2 kere kesip örer iseniz, 3. yü kesmeden örmeniz gerekir. Bu kesimler sonucu şapka uzar ve ilmekler azala azala da biter.

Son 4 ilmek kaldığında ise ucundaki ip uzanan parça için 10 sıra öreceksiniz ve son yan dikişi yapacak çalışmayı tamamlayacaksınız hanımlar. Bu çalışma için bir siteden yararlandım ama hatırlamıyorum. Yine de yapımcılarına teşekkür etmek isteriz. Benzer örgü işlerinde görüşmek dileğiyle hanımlar. Kolay gelsin.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu