SEVİMLİ TIĞ İŞİ ÖRGÜ ŞAL ATKI YAPIMI

Tığ işi örgü atkı modeli yapmak üzere iseniz önerim bu güzel çalışmayı takip etmeniz yönünde olacak. Çünkü ilk gördüğümde bende kendime hemen eflatun rengini yapmayı düşündüm.

Evde tığ işi atkı nasıl örülür diyenler de bu güzel çalışmayı inceleyebilir ve yapımını kavradıktan sonra anlatımdan yararlanarak hemen aynısını yapabilirler diye düşünüyorum.

Angora iplik kullanarak bu muhteşem atkı veya şal çalışmasını yapabileceğinizi de eklemek isterim. Ama ben pamuklu iplik de kullanılacağını söylemek isterim. Yapımı hemen hemen 1 günde biten bir model ve seveceğinizi düşünüyorum.

Tığ işi atkı yapılışı

Modeli seveceğinizi düşünüyorum. Karışık gibi gözükse de yapımı kolay. 2 metre uzunluğunda zincir çekerek atkı yapımına başlıyorsunuz. Daha sonra ise sıra sonuna kadar da aynı yer için 2 trabzan yapıp 1 zincir çekerek 1 zincir atla olacak şekilde devam edeceksiniz.

sevimli-tig-isi-orgu-sal-atki-yapimi
sevimli-tig-isi-orgu-sal-atki-yapimi

Sonraki turda ise tığa 2 ilmek dolayıp trabzanları yapacaksınız. Resimlere de bakmadan ilerlemeyin derim. Bir önceki turda yapılan trabzanların üstüne ise birinin üstüne tek, ötekinin üstüne aynı yere 2 trabzan yaparak devam edeceksiniz.

6 zincir çekerek döndükten sonra da tığa 2 kere ip dolayıp trabzan yapacaksınız. Bir önceki turda yapılan 2 trabzan üstüne 2 trabzan yapılacak. 1 zincir çekip sonraki trabzan üstüne 1 trabzan yapacaksınız.

1 zincir çekip hemen 2 trabzan yapmanız gerekiyor. Sıra sonuna kadar böyle devam edin. Sonra ise aynı turda tekrar 2 kez ip dolayıp trabzan yapacaksınız. Tek trabzanların üstüne aynı yer için 2 trabzan yaparak devam edilmelidir.

2 trabzanlı kısıma gelince de tek trabzan yapacaksınız. Sıra sonuna kadar böyle devam edin. 4 turun sonunda ise harika bir atkıya sahip olduğunuzu göreceksiniz. Güzel bir atkı veya şal modeli olup, değişik renklerde de yapmayı düşünebilirsiniz. Güle güle kullanın.

kaynak : https://www.guidecentr.al

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu