ŞIK KARPUZ DİLİMLİ KOLTUK ÖRTÜSÜ HAZIRLAMA

Derya Baykal’ın programında çok güzel paylaşımların olduğunu izleyenler çok iyi bilir. Bugünkü çalışma yine onun programından olup, gerçekten çok güzel bir örtü örneği veya yatak örtüsü yerine koltuk örtüsü olarak da kullanabileceğiniz bir model.

Nihal hanımın anlatarak yaptığı çalışmanın videosunu da buldum ve yazının sonuna iliştirdim. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı basit şekilde kısa sürede yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Renkli örgü dilimi yapıp, dilimler şeklinde oluşturduktan sonra hemen kenarlarından farklı renkte iple geçilerek motif birleştirme işlemi yapılmış. Anlatımı videodan izleyerek daha iyi kavrayabilirsiniz.

Altta bitmiş halinin örnek resmi de var. Aşamalarının gözüktüğü resimlerde hemen altta yer alıyor. Örgü koltuk şalı olarak tarif edilmiş. Siz bunu bebek battaniyesi, yatak örtüsü veya çeşitli şekillerde de yapıp kullanabilirsiniz.

Dilimli örgü koltuk şalı

karpuz-dilimli-koltuk-ortusu-hazirlama5
karpuz-dilimli-koltuk-ortusu-hazirlama

Renkli dilimleri farklı renkte iplerle yaparak, çok güzel örtü modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Dilim dilim gözükmesi de yine insana enerji veriyor ve rengarenk olması da yine çocukların seveceği şekildedir.

El işi koltuk şalı olarak yapacağınız çalışmayı kendinize özgü renkler de kullanarak örebilirsiniz. Değişik motifler düşünebilir ve bu çalışmayı daha da genişletebilirsiniz. Kolay gelsin.

Dilimli koltuk şal modeli yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu