SİMLİ YILDIZ ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPARIM

Yıldız örgü modeli yapımı

Kolay bir motif çalışmasıyla birlikteyiz hanımlar. Malum ramazan geldi ve artık oruçluyuz. Bugün sizlere başınızı ağrıtmayacak ve kolayca öğreneceğiniz bir modelden bahsetmek istiyorum. Adı yıldız örgü modeli oluyor. Bu örnekle güzel çalışmalar yapılabilir. Şiş işi yıldız örgü örneği nasıl yapılır diyorsanız altta hem resimli anlatım var.

Hem de videolu net bir anlatım yer alıyor. Hazırlayanlara teşekkür etmemiz lazım. Çok güzel hazırlamışlar ve hemen öğrenerek çok güzel örgü örnekleri yapabiliriz hanımlar. Değişik ve güzel bir model olup, kazak örgüleri yada şal örgüleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Hemen altta resimli anlatımda kare kare şiş işi yıldız örgüsünün nasıl yapıldığı önünüze gelecek. Detay için alttaki videoyu kesinlikle izleyin. Çünkü ben izleyerek ancak modeli kavrayabildim. Sizlerde öğrenebilirsiniz. Kolay.

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Yıldız Örgü Modeli

Örneği yaparken ilk olarak 3 ilmek topluyorsunuz. Arka yüzünden yapılan bir model. Sonra ilmekler hemen sol şişten çıkarılmadan iplik şişe 1 kere dolanacak yani artırılması gerekiyor.

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Daha sonra da sağ taraftaki şiş yine aynı yere batarak ilmek alacaksınız. 3 ilmek kesip, aynı anda 3 ilmek artırmış olunuyor. Sonra da sol taraftaki 1 ilmek ters örülecek.

Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modelini yaparken altta yer alan anlatımı mutlaka inceleyin. Detaylar yer alıyor. Kolayca modeli kapıp, hemen örgü işlerinizde bu güzel yıldız örneğini şiş işi yapmaya başlayacaksınız. Kolay gelsin.

Yıldız Örgü Modeli Videolu Yapımı

Kaynak : Nako sitesi

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu