SİNEK KANADI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü inek kanadı örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsünden yapılmış oldukça basit ama bir o kadarda kullanışlı bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Sinek kanadı örgü modeli birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz çok güzel ir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. SİNEK KANADI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılmış bu örneği örgü yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilir. Video içerisinde detaylı yapım aşaması verilen bu örneği yelek yapımında, ceket yapımında ve kazak yapımında kullanılabilir. Çocuklar için yapılacak olan kazak modellerinde de bu örneği kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü sinek kanadı örgü modeli 4 ilmek üzerine kuruluyor. Yapmak istediğiniz örgü işine göre ilmek sayınızı 4 ün katları olarak belirleyebilirsiniz. Bunun dışında birde kenarda 2 tane kenar ilmeği almalısınız.

Modeli yapmaya başlamadan önce lastik örgüsü yapabilirsiniz. Burada örnek model anlatımında da önce lastik örgüsü yapılmış sonra da model kurulumu yapılmış. Bu şekilde modelin görünümü daha güzel olmuş. Video içerisinde her bir sıranın yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Bu model dışında şiş örgüsünden yapılmış olan farklı örnekleri daha öncede göstermiştim. Bu örneklere de bakabilirsiniz. Bunun dışında tığ işinden yapılmış olan örnekler de gösteriyorum. Bu modellerde yapacağınız örgü işlerinde sizler içinde faydalı olabilir.

Sinek kanadı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu