SIRA DIŞI YAZMA OYASI ÖRNEKLERİ

Yazma oyası seven ev hanımlarına yönelik paylaşımda az ama güzel örneklere yer verdim. Ben de görünce çok hoşuma giden bu örnekler hem zor, hem de günlük kullanıma ideal örneklerdir. Çember veya tülbent yada yazma kenarı olarak süs yapacağınız zaman size fikir vereceklerini düşünüyorum.SIRA DIŞI YAZMA OYASI ÖRNEKLERİ

Gündelik hayatta kullanmalık yazma oyası modellerini çeyizlik olarak da yapacağınız yazma oyalarında kenar süsü olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. Yapımı kolay değil. Bunu baştan söyleyeyim.

Yazma oyası kenarı süsleme çalışmaları genelde yeni evlenenler veya çeyizlik örüp, evlilik sonrası hediye olarak da dağıtıldıklarını görebilirsiniz. Yazma kenarı süs çalışmalarıyla donatılan birçok örneği kaynana görümceye yada eltiler birbirine hediye olarak verir.

cicek-motif-kenarli-yazma-oyasi-ornegi
cicek-motif-kenarli-yazma-oyasi-ornegi

gul-cicek-motifli-yazma-oyasi

mor-renkli-siradisi-yazma-oyasi

Ağır oya örneği olarak da adlandırılan bu 3 örneği seveceğinizi düşünüyorum. Özellikle çiçek motifli yazma oyasını çok sevdim. Maharetli hanımların ilgisini çekeceği için paylaşmak istedim. Oya severler için ilerleyen zamanda anlatım ve daha fazla iğne oyası örnekleri veya yazma oyası modelleri paylaşacağım. Şimdilik iyi günler dilerim.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu