ŞİŞ İŞİ ÇOCUK BOLERO ÖRGÜ YAPIMI

Şiş ile örülen çocuk bolerosu yapımını çoğu yerde görmüştüm. Model olarak hem kullanışlı, hem de kız çocukları için muntazam oluyor. Bayanların ve genelde kız çocukları için düşünülen bu güzel örneğin aşamalı anlatımını sizlerle paylaşmak istedim.

Bu güzel örneği elbise için, etek üzerine veya bir kazağı tamamlamak için de kullanabilirsiniz. Kız çocuklarınıza örgü bolero yapımını kısa sürede tamamlayabilir ve kısa sürede bitirdiğiniz örgüleri farklı renklerde de yapabilirsiniz.

Şişle yapılan çocuk bolero modelinden yararlanarak sizde güzel renklerde kız çocuklarınıza çok güzel bolerolar yapabilirsiniz. Malzeme olarak örgü ipi, renk seçimi yeterli oluyor. Şişleri elinize alıp başlar başlamaz altta aşama aşama gözüken resimler de kılavuz olacak ve yaparken ne zaman bittiğini dahi anlamayacaksınız.

Bolero örgüsü kolay olup, rahat bir şekilde hafifçe yapıp hemen hemen her türlü yaşa hitap eden örgüler ortaya çıkarabilirsiniz. Birbirinden değişik desenler görüp yapabilirsiniz. Kazak, etek veya değişik örgüleri tamamlayıcı olarak bu güzel örneği mutlaka kullanın. Özellikle de kız bebekler için şişle örülen çocuk bolero örneğini ben etek için de kullanmayı düşünüyorum.

sis-isi-cocuk-bolero-orgu-yapimi
sis-isi-cocuk-bolero-orgu-yapimi

El işleri olarak evde değişik renkler tercih ederek bolerolar örebilirsiniz. Şal olarak da şişle yapabileceğiniz örneği kışın sırtınıza almak için kullanacağınız güzel bir örgüye de dönüştürebilirsiniz. Kısa kollu model bolero yapabilir veya çocukların bahar ayında da kullanmalarına imkan tanıyabilirsiniz.

sis-ile-bolero-orme

Boleroyu yaparken kare oluşturup, bir ters bir düz olup ördükten hemen sonra 2 ye katlayıp, yan kısımlarını da oluşturabilirsiniz. Fırfırlı etek örnekleri yapabilir ve bolero ile her türlü deseni de ortaya çıkarabilirsiniz.

sis-ile-bolero-yapilisi

Fırfır kısmını farklı renklerde de örebilirsiniz. Bu sayede yaptığınız bolero modelini daha zengin gösterebilirsiniz.

kolay-bolero-nasil-yapilir

Şişle yapılan çocuk bolero için yan kısımları kollar için boşluk bırakarak birleştirmelisiniz.

bolero-orme-kiz-bebek

3 yaş veya 5 yaş grubu için güzel bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Denemek isteyenler adımları uygulayarak aynısını yapabilirler.

orgu-cocuk-bolerosu

orme-bolero-anlatimli-sema

Çocuk bolero örgülerini buldukça yine sizlere paylaşacağım. Bu güzel kız çocuk bolero takımını yaparak sizde çocuklarınızı şık bir şekilde giydirebileceksiniz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu