ŞİŞ ÖRGÜ UZUN İLMEKLER MODELİ

Örgü modelleri bilginizi arttırmada kullanacağınız güzel bir örnekle yine buluştuk. Yapılışını yazılı olarak tarif edeceğim çalışmanın adını şiş örgüsü uzun ilmekler modeli koydum. Yabancı bir anlatımlı videosu da bulunan çalışmayı tarifimden yararlanarak öğrenebileceksiniz.ŞİŞ ÖRGÜ UZUN İLMEKLER MODELİ

Bu örneği vermemdeki amaç ise hırka modeli yaparken kullanmak, atkı modeli yapılışında da tercih edebileceğinizi söyleyebilirim. Şapka modelinde de güzel duracağını ifade etmek isterim.

Uzun ilmekler örgü örneği nasıl yapılır diyenler için öncelikle şu şekilde başlıyoruz ; İlk olarak ilk ilmeği örmeden önce şişe alacaksınız. 2. ilmeği içindeyken şişe 3 defa ip dolayıp, düz örmeniz gerekiyor.

Daha sonra bu işlemi sıra sonu gelene kadar yapmanız gerekiyor. Devam ettiğimizde ise ilk ilmeği örmeden yine diğer şişe alacaksınız. Sonrasında ise bir önceki tur için dolayarak aldığınız 6 ilmeği boş olacak şekilde örmeden diğer şişe alacaksınız.

Sağda kalan 3 ilmeği sola takıp, 6 ilmeği ise ters örmeniz gerekiyor. Sıra sonu itibariyle aynı işlemi tekrar etmelisiniz. Devamında yine 1. turu tekrar etmelisiniz. 3 ilmeği şişten 2. turda ki gibi olduğu şeklinde çıkartıyorsunuz. Sonrasında ise 3 ilmeği ters örmeniz gerekiyor.

sis-orgu-uzun-ilmekler-ornegi
sis-orgu-uzun-ilmekler-ornegi

Sonrasında ise sıra sonuna kadar 2. turda yapılan işlemleri tekrarlamanız gerekiyor. Modelin yapımı bu şekilde birkaç turdan oluşuyor. İstediğiniz uzunluğa geldiğinde ise örgüyü istediğiniz yere kadar devam ettirebilirsiniz.

sis-orgu-uzun-ilmekler-modeli

Bu güzel uzun ilmekler örgüsünü bebek hırkası yaparken mutlaka denemelisiniz. İnanın çok hoş ve şık işler ortaya çıkacak. Bebek yeleği yapımında veya benim önerim genelde yelek yapımında tercih etmeniz yönünde olacak. Çünkü hem sıradışı görüntüsü hem de birçok kişinin beğeneceğini düşündüğüm bir örgü tipidir. Hemen alta paylaştığım videoda ise çalışmanın yabancı anlatımı yer alıyor. İzleyerek de pratik yapabilir ve ayrıntıları inceleyebilirsiniz. İzlemenizi tavsiye ediyorum. Değişik örgü modelleri ile buluşmak dileğiyle hoşça kalın…

Uzun ilmekler örgü örneği yapımı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu