ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YAPILAN PULLU KAZAK MODELİ VİDEOLU ANLATIM

Pullu şık ve gösterişli kazak modeli yapımı

Kışın örgü kazak kullanmayı sevenler için bugün yine yapımı oldukça basit olan çok şık bir örgü kazak modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu kazak modelini düz ve ters örgü örmeye bilen herkes yapabilir. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YAPILAN PULLU KAZAK MODELİ VİDEOLU ANLATIM

Örgü pullu kazak yapımı için burada iki tane ince ipin yanına birde simli bir ip eklenerek orta kalınlıkta bir ip elde edilmiş. Siz kazağınızı örmek için dilediğiniz kalınlıkta bir ip tercih edebilirsiniz. Burada olduğu gibi simli detayların olduğu iplerde ekleyerek ışıl ışıl şık bir görünüm elde edilebilir.

Kazak yapımı için sadece düz örgü kullanılmış. Kazağın yapımında herhangi bir detay yok. Kol uçları ve kazağın uç kısımları ters ve düz örülerek lastik yapılmış. Şiş ile örgü örmeye bilen herkes bu kazağı videodaki detaylara dikkat ederek yapabilir.

Şiş örgüsü kazak modeli tamamında düz örgü kullanılıp herhangi bir detay eklenmemiş. Burada kazağın daha şık görünmesi için kollar oldukça bol yapılmış. Kol kısımları üzerine eklenen pul detaylar kazağı daha hoş göstermiş. Ayrıca kazağın yaka kısmında da biraz örgü yapılarak boğazlı hoş bir görüntü oluşturulmuş.

Kazağın yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Her bir parçanın ölçüsü verildiği gibi birleştirmelerin nasıl yapılacağından da bahsedilmiş. Örgü örmeye yeni başlayanlar bu videoyu takip ettiği sürece bu kazağı yapabilir.

Şiş örgüsü pullu kazak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Szkap1Pl_CQ&t=190s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu