ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ÜÇ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Üç renkli örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapacağınız farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz harika bir modelin detaylı yapım aşamasını sizlere göstermek istiyorum. Üç renkli örgü modeli yapım aşamalarını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ÜÇ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Kış aylarında en çok örgü işinden yapılmış olan kıyafetleri, patikleri, çorapları, atkı ve bereleri kullanmayı seviyoruz. Eskiden beri annelerimiz örgü işinden farklı kıyafetler yaparak kışın kullanmak için hazırladılar. Bu şekilde hem daha ekonomik kıyafetler ortaya çıkartılmış oluyor hem de birbirinden farklı modellerde örgü işleri yapılıyor. Bende bugün sizlere yine yapacağınız farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz bir örnek model anlatımı göstermek istiyorum.

Örgü işi yapıp kullanmayı seviyorsanız veya bu işten para kazanıyorsanız her daim yeni modelleri bulmak isteyebilirsiniz. Bende sizlere sık sık yeni modeller göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere iki şiş örgü modeli yapımı göstermek istedim. Renk renk örgü ipleri ile yapacağınız bu modeli çeşitli örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Bugün sizlere göstereceğim örnek model ile çok şık kazaklar yapabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renkleri seçerek hem kadınlara hem de erkeklere kazaklar yapabilirsiniz. Çocuklar için yapılacak olan örgü işlerinde de bu model kullanılabilir. Kazak dışında süveter, hırka, ceket yapımında da bu model kullanılabilir.

Üç renkli örgü modeli yapımı için yapacağınız örgü işine göre 3 ilmek katlarında ilmek alıp yanına 3 ilmek daha eklemelisiniz. Model üç ilmek üzerine kuruluyor birde kenarlar kısımlar için ilmek almak gerekiyor.

Örnek model anlatımında ana renk olarak beyaz ip seçilmiş. Bu ip ile lastik örgüsü yapıldıktan sonra lastik üzerine model kurulumu yapılmış. Model kısmında iki tane farklı renk kullanılmış. Video içerisinde modelin yapım aşaması baştan sona kadar çok güzel bir şekilde açıklanmış. Buradan model yapımını öğrenip farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Üç renkli örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@Yagmurunhobileri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu