ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ÇOCUKLAR İÇİN DİKİŞSİZ PATİK MODELİ

Kız ve erkek çocuklar için dikişsiz patik modeli yapımı

Kış aylarında hem kendiniz için hem de çocuklarınız için örgü patikler kullanmayı seviyorsanız bugün göstereceğim patik modeli örneğine mutlaka göz atmalısınız. Dikişsiz çocuk patik modeli hem çocuklar için hem de büyükler için yapabileceğiniz oldukça basit ve kolay bir tasarım olmuş. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ÇOCUKLAR İÇİN DİKİŞSİZ PATİK MODELİ

Sizlere sık sık yeni patik modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün size göstereceğim patik modeli her yaştan çocuklar için yapılabilecek bir tasarım olduğu gibi hem yetişkin erkekler için hem de bayanlar için yapılabilecek olan bir tasarım. Bu patik modeli ile anne oğul, anne kız kombinleri yapabileceğiniz gibi baba oğul kombinleri de yapabilirsiniz. Bu tarz örgü işlerini çocuklar büyükleri ile birlikte giymeyi seviyorlar.

Şiş örgüsü çocuk patik modeli 8-9 yaş için yapılmış. Bu yaş grubu için 95 ilmek atılarak başlanmış. Yetişkinler için ise 111 ilmek atılarak başlanmış. Video içerisinde ölçü detaylarına göre ne kadar ilmek arttırılmalı bunlardan bahsedilmiş.

İpi olarak burada açık ve koyu bej renkleri bir arada kullanılmış. Bu şekilde bir rengin iki tonu kullanıldığında oldukça şık tasarımlar elde edilebilir. İp olarak burada patik ipi kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 3 numara örgü şişi kullanılmış.

Örgü çocuk patik modeli yapımına ilmek alındıktan sonra haroşa yapılarak başlanmış. Burada patiğin alt kısmında model uygulanmış. Bunun için ise iki renkteki örgü ipleri bir arada kullanılmış. Video içerisinde patiğin yapımına dair tüm detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu patik modelini yapabilirsiniz.

Örgü işinde yapılmış olan birbirinden farklı ve şık patik modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün size şiş örgüsünden yapılmış olan bir tasarım gösterdim. Daha öncede sizlere tığ işinden ve tunus işinden de yapılmış olan modeller göstermiştim. Bu örnek modellere de göz atabilirsiniz.

Dikişsiz çocuk patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@orenhanim

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu