ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÇİZGİLİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Kolay çizgili bayan patik modeli yapımı

Bayanlar için yapılmış renkli ve şık bir patik modelini sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan çizgili bayan patik modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir model olmuş. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ŞİŞ ÖRGÜSÜ ÇİZGİLİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsünden yapılmış patik modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün göstereceğim patik modeli özellikle şiş örgüsü ile yeni örgü yapmaya başlayanlar için iyi bir alıştırma örneği olacaktır. Şiş örgüsünde yapılan birçok teknik bu patik modelinde gösterilmiş. Her bir detay video içerisinde açıklandığı için zorlanmadan bu patiği yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü çizgili bayan patik modeli yapımı için Alize markasından ekstra serisinden bir batik ip kullanılmış. Dilerseniz batik ip kullanmak yerine çizgili kısımları elinizde kalan renkli ipleri değerlendirerekte yapabilirsiniz. Bir tane de ana renk olarak sarı renkte örgü ipi seçilmiş. Şiş olarak ise 3 numara kısa patik şişi kullanılmış.

Patik modeli yapımına burun kısmından başlanmış. Hardal sarısı ip ile uç kısım yapılmış. Sonra renk geçişleri yapılarak örme işlemi devam etmiş. Burada dikdörtgen şeklinde bir parça yapılıyor ve daha sonra yine sarı ip ile bu parçanın bir kenarı birleştirilmiş örülerek topuk kısmı yapılıyor. Bundan sonra ise patiğin kenar kısımlarının işlemesi tığ ile yapılarak tamamlanıyor.

Çizgili bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://youtu.be/CGoTCL93-_8

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu