ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERİŞTE MODELİNİN YAPILIŞI

Şiş örgüsü ile erişte modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere bir örgü modelinin yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum. Şiş örgüsü erişte modeli nasıl yapılır bunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki detaylı anlatım verilen videoyu takip edebilirsiniz. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERİŞTE MODELİNİN YAPILIŞI

Bugün sizlere farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz güzel bir model göstermek istedim. Özellikle şiş örgüsü ile örgü örmeye yeni başlayanlar için kolay bir model göstereceğim.

Erişte örgü modeli atkı veya şal yapımında, kazak, yelek yapımında kullanılacak olan bir model. Özellikle yazlık bluz yapımında bu modeli yazlık ipler ile kullanabilirsiniz.

Erişte modelinin yapımı için istenilen uzunlukta ilmek alınmış. Burada örnek modelde 30 ilmek atılmış. Bu ilmek uzunluğu atkı için oldukça uygun bir uzunluk. Sizde bu ölçüyü dikkate alarak atkı için ilmek alabilirsiniz. Bunun dışında ise yapacağınız örgü işine göre istediğiniz uzunlukta ilmek alıp örgünüzü yapmaya başlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü erişte modeli için ilmek alındıktan sonra iki sıra ters örgü yapılmış. Burada ters örgü yapmayı bilmeyenler için videodaki anlatımda ters örgünün nasıl yapıldığı da gösterilmiş. İki sıra ters örgü yapıldıktan sonra erişte modelinin yapımına geçilmiş. Aslında yapacağınız örgü işine göre erişte modelinin arasında kalan bu ters örgülerin sırasına siz kara verebilirsiniz.

Şiş örgüsü erişte modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu