ŞİŞ ÖRGÜSÜ AJURLU NERGİS ÇİÇEĞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Ajurlu nergis çiçeği örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsünden yapılmış güzel bir ajurlu modeli bugün sizlere göstermek istiyorum. Ajurlu nergis çiçeği örgü modeli birçok farklı örgü işinde rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık bir model. Bu örgü işinin detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Örgü işlerinde yeni modelleri kullanmak istiyorsanız sizlere her zaman yeni örgü örneklerini göstermeye çalışıyorum. Bugün size göstereceğim model ile kazak, yelek ve hırka modeli yapılabilir. Özellikle bayan yeleklerinde bu model kullanılabilir. Bunun dışında çocuklar için yapabileceğiniz örgü işinde kullanabilirsiniz. Videoda modelin her bir detayı açıklandığı için zorlanmadan bu örneği yapabilirsiniz.

nergis cicegi orgu modeli5

Nergis çiçeği örgü modeli yapımı için burada orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Orta kalınlıkta özellikle açık renkli ipler ile bu modeli yaparsanız bu örnek daha güzel görünecektir.

Modelin yapımı için öncelikle lastik örgüsü yapılmış. Yelek veya kazak yapacaksanız öncelikle lastik örgüsü yaparsanız daha güzel olacaktır. Burada bir yeleğin ön parçasının yapıldığı düşünülmüş ve buna göre model yapımına başlanmış. 7 sıra haroşa örgü ile lastik örgüsü yapılmış. İlk 8 ilmek kenar patı olarak alınmış ve kalan ilmekler üzerine model kurulmuş. Modelin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Buradan model yapımını öğrenip dilerseniz yelek yapabilir dilerseniz de kazak yapımın da bu modeli kullanabilirsiniz.

Ajurlu nergis çiçeği örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=gWZ2Kf-FKV4

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu