ŞİŞ ÖRGÜSÜ ERKEK KAZAK MODELİ

Örgü erkek kazak modeli

Bugün sizlere güzel bir örgü erkek kazak modeli göstermek istiyorum. Model çok şık ve sade. Benim çok hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim.

Erkekler için örgü yaparken model bulmak zor oluyor. Bu nedenle bayanlar eşlerine çocuklarına örgü işi yaparken zorlanıyor. Bende farklı örgü erkek kazak modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

orgu erkek kazak modeli1

Bugün göstereceğim örgü erkek kazak modeli oldukça basit bir şekilde yapılmış şiş örgüsü. Şiş örgüsü yapmayı bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model.

Örgü erkek kazak modeli yapımına lastik örgüsü ile başlanmış. Kazağın en alt kısmında yapılan lastikten sonra düz şiş örgüsü örülmüş. Bu şekilde düz örgü ile göğüs hizasının altına kadar devam edilmiş.

orgu erkek kazak modeli3

Düz örgüden sonra model eklenmiş. Yaka kısmına kadar bu şekilde ilerlenmiş. Görseli inceleyerek modelin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Yaka kısmında ise yine lastik örgüsü yapılmış.

Örgü erkek kazak modeli yapımında beden kısmı yapıldıktan sonra kollar yapılmış. Yine kolların üst kısmında model kullanılarak beden ile uyum sağlanmış.

Örgü erkek kazak yapılırken 4,5 numara şiş kullanılmış. Burada kullanılan ip ile model çok güzel durmuş. Bu şekilde koyu renkleri tercih edebileceğiniz gibi açık krem, kahverengi, kırmızı, lacivert tonlarında iplerde tercih edebilirsiniz.

orgu erkek kazak modeli2

Burada örgü erkek kazak modeli farklı bir renk ile yapılmış. Siz beğendiğiniz bir renk ile yapabilirsiniz. Erkekler için hoş bir kazak modeli olmuş.

kaynak: https://www.ravelry.com/patterns/library/finsbury-park-sweater

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu