ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ÇOCUKLAR İÇİN YAKALI HIRKA YAPIMI

Çocuklar için artan ipler ile yapılan hırka çalışması

Hırka modelleri için bugün sizlere artan ipleri değerlendirerek yapabileceğiniz oldukça basit ama bir o kadarda şık bir hırka örneği göstermek istiyorum. Şiş örgüsü çocuk hırkası modeli her yaştan çocuk için yapabileceğiniz çok şık bir model olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kışın yaptığınız örgü işlerinden kalan iplerinizi değerlendirmeniz için bugün sizlere güzel bir çocuk hırkası göstereceğim. Burada mavi tonlarında ipler seçilip erkek çocuklara uygun bir hırka modeli yapılmış. Ama siz bu hırkayı uygun renkleri kullanarak kız çocukları için de yapabilirsiniz. Burada yapılan hırka modeli 1-1,5 yaş için oldukça ideal. Elinizde fazlaca ipiniz varsa videodan detayları öğrenip daha büyük bir hırka modeli de yapabilirsiniz.

sis orgusu cocuk hirkasi2

Yakalı çocuk hırkası yapımı için burada elde kalan aynı kalınlıktaki örgü ipleri kullanılmış. Sizlerde ip seçiminizi yaparken aynı kalınlıkta olmasına dikkat edin. Hırka için burada bir tane açık mavi, bir tane koyu mavi bir tane de mavi ve tonlarının olduğu batik bir ip kullanılmış. Burada kullanılan iplerin markaları birbirinden farklı. Şiş olarak ise numara şiş kullanılmış.

Hırka modeli yapımına beden kısmından başlanmış. Burada 155 ilmek atılıp düz horoşa örülmüş. İp geçişlerinin hangi sırlarda yapıldığından videoda bahsedilmiş. Bedenin üst kısmında selanik örgü kullanılmış. Yaka kısmına ise katlanır bir yaka kısmı yapılmış.

Şiş örgüsü çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu