ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BABA YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile erkek yelek modeli yapımı

Yelek modelleri için sizlere sık sık kadın, çocuk ve bebekler için yapılmış olan modeller gösteriyorum. Bugün ise sizlere bunlardan farklı olarak bir örgü erkek yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BABA YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılmış olan birbirinden farklı yelek modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere erkekler için yapılmış olan bir yelek modeli göstereceğim. Bu yeleği eşinize veya oğlunuza yapabilirsiniz. Örgü işi yapıp satıyorsanız da bu örneği satmak için yapabilirsiniz.

 

Örgü baba yeleği modeli renkleri ve modeli ile dikkat çeken bir tasarım olmuş. Model enine örülerek işlenmiş. Yaka kısmında V yaka modeli yapılmış. Yeleğin alt kısmında düğmelerin altında da V şeklinde bir görünüm oluşturulmuş. Birde cep yapılmış. Bu detay ile çok güzel bir görünüm elde edilmiş.

Yelek modeli yapımı için burada iki renk kullanılmış. Yelek modelinin ön kısmında ince uzun çizgiler olduğu için iki renk ile daha güzle bir görünüm elde edilmiş. Yeleğin ön kısımda iki renk kullanılırken arka beden sade olarak yapılmış.

 

Şiş örgüsü erkek yelek modeli yapımı için ip olarak burada Nako Superlambs Spesical serisinden haki renk tonunda ve daha açık bir renk tonu kullanılmış. Koyu renk ip arka bedende kullanılmış bu ipten yaklaşık 3 yumak kullanılmış. Diğer ipten ise 2 yumak kullanılmış. Yalnız burada yapılan yelek ölçüleri bu iplere uygun ölçüler. Yani kullanacağınız farklı ip kalınlıklarında ve şiş kalınlıklarında yeleğin büyüklüğü değişecektir. Buna dikkat etmelisiniz.

Burada yapılan yelek modelinde farklı teknikler kullanılmış. Bu nedenle videoda verilen anlatımı mutlaka takip etmelisiniz. Özellikle yaka kesimleri ve kol ayrımları dikkat edilmesi gereken detaylardır. Videoda verilen anlatımda her türlü detay açıklanmış. Burayı takip edip yeleğin yapımını tamamlamalısınız.

Örgü erkek yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@OrguTasarm

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu