ŞİŞE MANTARIYLA MİNYATÜR SÜS YAPALIM

Mantar tıpasıyla yapılanlar

Evinizde şaraptan veya şişeden mantarlar kaldıysa bunları değerlendirin istedim. Benim evimde 2/3 tane vardı. Onları alıp bu güzel çalışma için öncelikle marangoza götürdüm ve ilk karedeki kısmı gösterip bu şekilde kesmelerini istedim. Daha sonra eve getirdiğim küçük 20-30 parçayı boyamaya başladım.ŞİŞE MANTARIYLA MİNYATÜR SÜS YAPALIM

Ahşap görünümlü küçük güzel süslemeler yapmada birebir olan bu güzel çalışmayı evde süs sarkaç yapımı gibi çeşitli projelerde kullanabiliriz aslında. Kanca tıpasını ise hobi market yada nalburlardan kolayca temin edebilirsiniz. Bizim evde vardı ben almadım.

Daha sonra parmağınızla bile fazla güç uygulamadan klips yani kanca malzemesini ahşap şarap mantarının üst kısmından çevirerek sabitleyebilirsiniz. Daha sonra boyadığınız mantarın üstüne farklı zıt renkle yazı veya şekil çizebilirsiniz.

Bu tür süs çalışmaları yaparak sarkaç süs yapabilir veya satarak para dahi kazanabilirsiniz. Şişe mantarından süs yapmak için paylaştığımız diğer çalışmalar gibi bunu da seveceğinizi düşündüm. Kolay gelsin.

Benzer Haberler
DIY Wine Cork Pendants DIY Projects
ŞİŞE MANTARIYLA MİNYATÜR SÜS YAPALIM

source: https://imgfave.com/view/3537494?r=pin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu