SPİRAL DESEN DİKİŞSİZ KOLAY BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile spiral desen dikişsiz bere modeli yapımı

Kış aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan birisi olan bere modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere spiral desen bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu berenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz. SPİRAL DESEN DİKİŞSİZ KOLAY BERE MODELİ YAPIMI

Bere modelleri için sizlere sık sık tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan bere modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere kız çocuklar için yapılmış bir bere modeli göstereceğim. Aslında burada yapılan bere modelinde kullanılan örgü modeli aslında hem çocuklar için hem de yetişkinler için yapılabilecek bir model. Burada açık pembe tonlarında bir ip rengi kullanılmış. Siz yapmak istediğiniz kişiye uygun renkler kullanarak her yaş için bu bereyi yapabilirsiniz.

Spiral desen bere modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir tasarım. Burada bere modeli dikişsiz olarak yapılmış. Bunun içinde misinalı şiş kullanılmış. Videolu anlatımda yapılan bere modeli 3-4 yaş hatta 5 yaş çocuklar için uygun büyüklükte yapılmış. Dediğim gibi bu bere modeli her yaş için uygun bir model. Sizler videodaki anlatımı takip ederek dilediğiniz büyüklükte bu bere modelini yapabilirsiniz.

Bere modelinin ölçüleri video içerisinde açıklanmış. Modeli yapmadan önce bu açıklamaları mutlaka takip etmelisiniz. Bere modeli yapılırken öncelikle lastik örgüsü yapılmış. Daha sonra üst kısımdaki sprİal modelin yapımına geçilmiş. Bu model bere üzerinden çok güzel durmuş. Buradan modelin yapımını öğrenip farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü dikişsiz bere modeli yapımı için Ören Bayan markasından Trend Cake serisinden renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Dilerseniz tek renk ile de bu bere modelini yaparsanız. Açık renk ile yaparsanız model daha güzel görünür. Şiş olarak ise lastik kısmında 4 numara şiş kullanılmış. Model kısmında ise 4,5 numara şiş kullanılabilir.

Spiral desen bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@ELIFPIRENVISEbebegimorgulerim

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu