SPİRO YILDIZI BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Spiro yıldızı battaniye motifi

Farklı ve renkli bir battaniye motifi arayanlar bugün sizlere spiro yıldızı battaniye modelinin yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu model şık ve gösterişli bir battaniye motifi SPİRO YILDIZI BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Spiro yıldızı battaniye motifi oldukça renkli bir tasarım. Bu battaniye motifi yapılırken 3 farklı renkte ip kullanılmış. Battaniye modelinin yapımına yuvarlak bir şekilde başlanmış ve ilerleyen sıralarda yapılan işlemler ile kare bir motif haline getirilmiş.

Battaniye modelinin yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça fazla. Çünkü her sırada farklı bir işlem uygulanıyor ve renkler değiştirilerek ilerleniyor. Bu nedenle detaylı yapım aşaması video ile verilen bu battaniye motifini bu videodan takip etmelisiniz.

Spiro yıldızı battaniye motifi ile tek kişilik veya çift kişilik yatak örtüleri, battaniyeler, koltuk örtüsü gibi farklı örgü işleri yapılabilir. Her motif için isterseniz elinizde kalan ipleri kullanın ve daha renkli ve farklı bir tasarım ortaya çıkartın.

Spiro yıldızı battaniye motifi için örnek modelde 3 renk ip kullanılmış. Yapım aşaması gösterilen modelde ise 2 renk ip kullanılmış. İp rengi seçiminde tercih size kalmış diyebiliriz. Burada kullanılan ipin markası Kartopu Bayb Naturel. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Battaniye motifinin detaylı yapım aşaması için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz. Başta da belirttiğim gibi motif yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle videoyu iyi bir şekilde takip etmelisiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın