TAÇ OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarları için şık taç oyası yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir oya modelini daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim taç oya modeli sizlerinde hoşuna gidecektir.TAÇ OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarları için değişik oya modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün göstereceğim taç oya modeli yazma içerisinde bulunan renkler ile yapıldığı zaman çok şık duracak olan bir model.

Taç oyası modeli yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılıyor. Model direkt yazma kenarına işlenerek ilerliyor. Tığ batısı yapılan yazmanın etrafına bu seferde yine yeşil ip ile oyanın alt kısmı yapılıyor.

Burada yapılan model biraz detay istiyor. Taç oyasının alt kısmındaki yeşil ip ile örülen kısım yaprak görünümünde. Bu yaprağın düzgün bir şekilde yapılması için videoda verilen anlatıma özellikle dikkat edin. Burada yaprağın yapılması için verilen sayılar çok önemli. Bu sayılara dikkat etmezseniz bu şekilde güzel bir yaprağınız olmaz.

Yazma kenarının tamamına bu yapraklar yapıldıktan sonra şimdi geldi taç modelinin yapımına. Burada taç modelini yaparken yazma içerisinde bulunan renkleri seçebilirsiniz. Burada iki renk kullanılmış. Siz dilerseniz daha fazla renkte oya ipi kullanabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için videoda verilen anlatıma dikkat ederseniz çok şık ve gösterişli bir oya modelini yapabilir yazmalarınızı süsleyebilirsiniz.

Taç oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu