TARİFLİ ÖRGÜ BOYUNLUK MODELİ

Örgü işlerinden birisi olan boyunluk çalışmasıyla birlikteyiz. Örgüyle boyunluk yapmak istiyorsanız? bu örneği tercih edebilirsiniz. Örnek resim de paylaştığım çalışmayı kısaca tarif etmeye çalışacağım.

Beğendiğim bir model ve ilk fırsatta yapmanızı isterim. Örgü boyunluk tarifi sayesinde sizde kendinize veya çocuklarınıza kışın soğukta boyunları üşümesin diye bu güzel modeli yapabilirsiniz.

Örgüden boyunluk tarifi

Örgü işi boyunluk için düz örgü örmeniz gerekiyor. Şiş veya yün kalın olduğunda ise boyunluğa 75 ilmekle başlayacaksınız. Kolay bir model ve zorlanmadan yapacağınız söylemek isterim. Hemen ilk etapta kaz ayağı örneğiyle başlayacaksınız.

Ancak siz şiş ve yün ince ise ilmek sayısını daha da arttırabilirsiniz. Örgüyü dümdüz ördükten sonra bitince örgü kesilir. Sonrasında ise hangi örneği istiyorsanız onu atkı yada boyunluk olarak yapabilirsiniz.

Kesme işlemi sonrasında geriye dönüp, sadece dikme işlemi kalacaktır. Gerçekten kısa ve kolay olan modeli bilenler bilir. Öğrenmenizi isterim. Kesilen boyunluk daha sonra ikiye katlanır ve hemen sonrasında ipi iğneye geçirilir.

orgu-boyunluk-baslama
orgu-boyunluk-baslama

Kalın iğnelerde ise dikme işlemi ilk olarak bir sağdan ve bir soldan şekilde yapılır. Üstteki model ile alttaki farklı olup, tanıtım amaçlı sitemizde yer verdiğimi hatırlatmak isterim.

orgu-boyunluk-nasil-yapilir

Örgü boyunluk olarak farklı bir örneği ele aldık. Çat pat anlatmaya çalışmış olabilirim. Ama boyunluk örmeyi bilenler için fazla detaya gerek yoktur. Hemen örneği görüp yapmaya başlarlar. Ancak ilk kez örgüye başladıysanız anlatımımdan biraz anlamamış olabilirsiniz. Affınıza sığınıyorum. Şimdilik sizlere iyi geceler diliyorum.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu