TARİFLİ ŞIK PİRİNÇ ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

Pirinçli örgü örneği yapımı

Değişik örgü örneklerini araştırmaya devam ettiğim şu günlerde yine güzel bir örgü modelinin tarifi ile karşılaştım hanımlar. Beğendim ve sizlerin de seveceği bir örnek olduğuna inanıyorum.

Pirinç örgü örneği yapılışında zor kısımlar var gibi gözükse de, örneği öğrenip hemen çok güzel kazaklar, örgü hırka modeli, yelek örnekleri ortaya çıkarabilirsiniz. Bebek örgülerinde de kullanabileceğiniz şık bir görünümü var.

Şiş işi pirinç örgü örneğini bize Arzu hanım aktarıyor. Harika bir kadın. Çok güzel örgü modellerini işliyor. Birçok örgü modelinin bilgisine de sahip. Kolay örgüleri onun kanalını takip ederek kolayca bulabilirsiniz.

Arzu hanımın diğer örgü işlerini de sitemizde bulabilirsiniz. Örmeye başladıktan sonra kısa sürede bitireceğiniz şiş işi pirinç örgüsü ile bence kışlık kalın kazak yapabilirsiniz. Yazlık ince şal modelleri de yapılabilir.

Bu çalışma ile çok güzel bir örgü boyunluk örneği de yapılabilir. Klasik örnek olarak bilinen pirinç örgü modelini birçok örgüyü bilen hanım az çok bilgi sahibidir. Yeni örgüye başlayanlar için yeni bir bilgidir.

Pirinç örgüsünde ön sıra örneği her ters ilmek düz örülecek. Her düz ilmek ise ters örülerek devam ediliyor. Arka sıra için ise pirinç örgüsünde kenar ilmeği alıp, ön sırada ters alınan arka sırayı örerken de ters alınacak.

Sıra boyunca da düz ördüğünüzü ters, ters ördüğünüzü ise düz öreceksiniz. Detaylarını ve devamı için Arzu hanımın hazırladığı videoyu izlemenizi öneriyorum. Kesinlikle ben biliyorum öğrenmeme gerek yok demeyin. Eksik yanlarınız olabilir hanımlar. Buyurun ;

Anlatımlı Pirinç Örgü Modeli

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu