TIĞ İŞİ ANLATIMLI ÇİÇEK YAPIMI

Tığ işi çiçek yapılışı

Tığ işinden yapılan çiçek çalışmalarını sizde benim gibi seviyorsanız? güzel bir noktaya değindiğimizi düşünüyorum. Altta yer alan çalışmayı yaparak broş olarak kullanabilirsiniz. Yada yastık süsleme veya çeşitli süslemelerinizde tığ işi çiçek süsü olarak da değerlendirebilirsiniz. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı tığ işinden ister tek renk ister çift renkli iple yapabilirsiniz.TIĞ İŞİ ANLATIMLI ÇİÇEK YAPIMI

Evde kalan ipleri de değerlendirebileceğiniz örgüde 5 parça yaprak örmeniz gerekiyor. Daha sonra dikiş işlemi ile birbirine tutturabilirsiniz. Ben yapraklarını farklı renklerde yapmayı deneyeceğim. Hatta beyaz yapıp ortasını sarı da dikerek papatya olarak da kullanabileceğimizi düşünüyorum.

tig-isi-cicek-yapimi

Tığ işi çiçek yapıp yastık üstüne dikebilir ve süsleme amaçlı kullanabilirsiniz. Yada yorgan yada battaniye gibi çalışmalarınızda tığ işi çiçek süsleme olarak değerlendirebileceğiniz güzel bir projedir diyebilirim. Yapımı ise detaylı olarak nasıl yapıldığına ilişkin adımların gösterildiği videoda yer alıyor.

Tığ işinden nasıl çiçek yapılır

Tığ işi papatya veya normal çiçek olarak kullanacağınız çalışmanın tam ortasına düğme dikerek broş olarak da kullanabilirsiniz. Tığ işi broş yapımı olarak da aslında isimlendirebileceğimiz çalışmanın benzerlerini de sitemize yüklemiştik. Kolay çalışmalardı ve beğenmiştik. Onlar da zaten hemen altta karşınıza çıkacak. İncelemenizi öneririm hanımlar.

Anlatımlı çalışmayı izledikten sonra yaprağı yapmak için ilmekleri atarak  çalışmaya başlayabilir ve hemen bitirip, birleştirme bölümüne geçebilirsiniz. Yapımcısı gerçekten güzel bir çalışma paylaşmış. Kendisine de teşekkür ediyoruz. Sizlerde bu tür tığ işi çiçek süs çalışmaları yapıyorsanız bize gönderebilirsiniz hanımlar. Bekleriz. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu