TIĞ İŞİ ÇARK BERE BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli çark bere boyunluk modeli yapımı

Bayanlar için yapılmış harika bir bere ve boyunluk modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebileceğiniz çark bere boyunluk modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım. TIĞ İŞİ ÇARK BERE BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Bugün sizlere iki tane örgü işi göstermek istiyorum. Takım olarak yapılan bu boyunluk ve bere modeli bayanların seveceği oldukça güzel bir tasarım olmuş. Tığ işi ile yapılan bu parçaların yapımı da çok basit. Video içerisinde her bir yapım aşaması oldukça güzel açıklanmış.

Tığ işi çark bere boyunluk modeli yapımında Alize Superlana Midi markalı ip kullanılmış. Burada taban kısımda ana renk olarak siyak örgü ipi kullanılmış. Çark desenlerinin yapımında ise videodaki örnek modellerde biri gri renkte örgü ipi ile yapılırken bir diğer iki tasarım ise renk geçişleri olan bir ip ile yapılmış. Her ikisi ile de bu takım çok güzel olmuş.

Bere ve boyunluk modeli yapımına başlanmadan önce videonun en başında ipler hakkında bilgi verilmiş. Daha sonra ise bere ve boyunluk modelinin şablonu gösterilmiş.  Buradaki detaylara dikkat ederek dilediğiniz büyüklük için bu bere modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi çark bere boyunluk modeli yapımı için öncelikle siyah ip ile taban kısım yapılıyor. Daha sonra ise üst kısımdaki çark modeli yapılmış. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Görünüşü farklı olsa da aslında çok basit bir şekilde yapılıyor. Burada video içerisinde çok güzle bir anlatım yapılmış. Sayıları ile modelin yapımı açıklanmış.

Atkı ve boyunluk modeli için bu örneği yapabileceğiniz gibi bunun dışında daha önce gösterdiğim farklı tasarımları da yapabilirsiniz. Sizlere sık sık şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış olan örnekler gösteriyorum. Bunlara göz atarak dilediğiniz modeli yapabilirsiniz.

Çark bere boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@AlizeYarns

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu