TIĞ İŞİ ZARİF ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI

Şık ve zarif etol şal modeli

Örgü işlerinde benim en sevdiklerimden biriside şallar. Tığ işi ve şiş örgüsünden birbirinden farklı modeller ile yapılan şallar her daim kullanılabiliyor. Bugün de sizlere tığ işi etol şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Oldukça kolay ve şık olan bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. TIĞ İŞİ ZARİF ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile yapılmış olan birbirinden farklı şal modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Şal modellerinde üçgen ve etol şal adı verilen dikdörtgen şeklinde yapılmış olan tasarımlar var. Bu iki şal şeklinin görünümü de birbirinden farklı ve şık. Çeyizler içerisinde şal modeli yapacaksanız iki şekil ile de yapabilirsiniz. Sizlere daha önce birbirinden farklı tasarımlar göstermiştim.

Bugün size göstereceğim etol şal modeli çok şık bir tasarım olmuş. Daha çok günlük kullanım için yapılabilecek olan bu şal modeli uygun ipler seçildiğinde bence çeyizlik ve gelinlik üzerine de yapılabilir.

Bu şal modeli yapımı için renk geçişli bir ip kullanılmış. Bence bu şekilde çok güzel olmuş. Tabi dilerseniz tek renk ile de yapabilirsiniz. Burada renk geçişleri olan Alize Suber Lana batik ip kullanılmış. Bu ipten şal yapmak isterseniz yaklaşık 4 yumak ip kullanılabilir. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Tığ işi etol şal modeli şeritler halinde örülerek yapılmış. Örülen her bir şerit tek tek birbiri ile birleştirilmiş. Burada önce şeritlerin yapımından bahsedilmiş. Şeritlerin yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Daha sonra ise hazırlanan bu şeritlerin nasıl birleştirileceği açıklanmış.

Bu şal modelinde yapılan şeritlerin yapımı çok basit. Tığ işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilir. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan model yapımını öğrenebilirsiniz. Bu model ile sadece etol şal değil yelek ve bluzlarda tasarlayabilirsiniz. Kendi zevkinize ve hayal gücünüze göre bu modeli kullanabilirsiniz.

Tığ işi etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@papatyaninorgudunyasi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu