TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI VE BİRLEŞTİRMESİ

Tığ işi çok amaçlı kullanılabilecek dantel motifi yapımı

Dantel modelleri için bugün sizlere çok amaçlı kullanılabilecek benim görünce çok beğendiğim harika bir motif yapımı göstermek istiyorum. Bu tığ işi dantel motifi yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. TIĞ İŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI VE BİRLEŞTİRMESİ

Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz masa örtüsü, sehpa örtüsü, vitrin takımı, yatak odası danteli veya runner yapımı için farklı dantel modelleri kullanabilirsiniz. Danteller eskisi kadar çok fazla kullanılmasa da son yıllarda farklı şekillerde tasarlanarak ev dekorasyonunda yer veriliyor. Bunun dışında kullanılan dantel iplerindeki çeşitlilikte dantellere ayrı bir hava kattığı için ev dekorasyonunda dantel modelleri rahatlıkla kullanılıyor.

Bugün göstereceğim tığ işi dantel motifi yapımı için de çok güzel Yarn art markasından tulip serisinden bir ip seçilmiş. İpin rengi parlak koyu kahve sütlü kahve tonlarında bir ip. Ben bu ipin rengini çok beğendim. Modeli de çok farklı ve şık göstermiş. Bu ip ile çok şık runner modeli yapılabilir. Bu motifleri hazırlayıp güzel bir runner modeli yapabilirsiniz. Bu runner modelini kendiniz kullanabileceğiniz gibi yapıp satabilirsiniz de.

Dantel motifi yapımı çok basit. Burada temel tığ işi teknikleri kullanılıp çok şık bir motif elde edilmiş. Motif yapım sırası her bir detayı ile sayıları ile açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan bu motif yapabilirsiniz.

Tığ işi kolay dantel motifi yapıldıktan sonra ise burada model yapımından sonra en önemli detaylardan birisi hazırlanan motiflerin birleştirme aşamalarıdır. Burada daha önceden örnek bir birleştirme yapılmış. Video içerisinde yapımı açıklanan örnek motifin birleştirilme işlemi de gösterilmiş. Motif belirli bir yere kadar işlendikten sonra diğer motifler ile birleştiriliyor. Burada nasıl yapılması gerektiği ve nelere dikkat edilmesi gerektiği açıklanmış. Siz bu detayları öğrenerek yapmak istediğiniz dantel işine göre motiflerinizi birleştirebilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Hobilaryum

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu