TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MODELİ YAPIMI

Tığ işi runner modeli yapımı

Ev dekorasyonunda örgü işinden yapılmış olan ürünleri ben çok seviyorum. Runner, koltuk şalı, örgü işinden yapılmış kırlent modelleri benim çok hoşuma gidiyor. Bu tarz örgü ürünler doğru ipler seçilerek yapıldığında hem otantik hem de şık bir görünüm oluşturuyor. Bugünde sizlere tığ işi örgü runner modeli yapımı göstermek istiyorum. TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MODELİ YAPIMI

Runnerlar için sadece kumaştan yapılmış olan modeller kullanabilirsiniz. Farklı kumaş çeşitleri ile yapılmış olan runner modelleri var. Bunun dışında dantelden yapılmış olan runner modelleri var. Dantel örmek biraz emek ve zaman gerektirdiği için biraz yorucu olabilir ama bitince ortaya harika el işleri çıkıyor. Yeni runner tasarımlarında ise dantel ile kumaşın birleştirilmiş şekilleri de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ben bu tarz modelleri çok beğeniyorum. Özellikle kullanılmayan vitrin içi salon takımı dantelleri kumaşlar ile birleşilip oraya harika ürünler çıkartılıyor.

Ben bugün sizlere ise örgü işinden daha basit bir şekilde yapılmış bir runner modeli göstermek istedim. Tığ işi runner modeli yapımı için kalın Spagetti yarn markalı Slim Cotton serisinden ip kullanılmış. Bu ip kalın bir ip olduğu için model kısa sürede yapılabilir. Burada gri, şeker beyazı ve siyah renkte ipler kullanılmış. Sizlerde dekorasyonunuza göre veya sevdiğiniz renkleri bir araya getirerek bu runnerı yapabilirsiniz.

Runner modelinin yapımı çok basit. Video içerisinde Gülcan Hanım her bir detayı açıklamış. Runner modeli yapımında trabzanlar yapılarak ilerliyor. İnce uzun bir şerit halinde bir model tamamlanmış. Daha sonra ikinci şerit yapılmış. Bu şerit ilk şerit ile birleştirilip öyle devam ediyor. İlk başta size zor gibi görünebilir ama videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamdan bu runner modelini yapabilirsiniz.

Örgü runner modeli için burada kullanılan modeli dilerseniz daha uzun şeritler olarak yapıp koltuk şalı da yapabilirsiniz. Bu şekilde de çok kullanışlı olacaktır. Diz örtüsü veya omuz şalı yapımında da bu model kullanılabilir.

Tığ işi örgü runner modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu